Wpis z mikrobloga

Kotecki w wywiadzie dla WP powiedział, że "kiedy padła propozycja obniżki stóp o 0,75 padła niezręczna cisza".

No czyli wpada Glapa na RPP, składa wniosek o 0,75 (albo inny wysłannik), reszta zaskoczona, ale już wiedzą, że mają to przegłosować.

Poza piątą hurr durr kolumną opozycji, czyli 3 członkami senackimi, którzy proponują podwyżkę XD o 0,25.

Na gorąco wypowiadali się uczestnicy Forum Ekonomicznego w Karpaczu - wszyscy zaskoczeni.

Wypowiada się Ministerstwo Finansów, różne instytuty, inne osoby - zaskoczeni.

Belka mówi wkurzony, że to efekt telefonu z Nowogrodzkiej tuż przed głosowaniem. Myślę, że ma rację. Naczelnik postanowił sobie pomajstrować u podstaw polskiej polityki monetarnej, w sumie już dawno zamawia wyroki w TK to co za różnica.

Ano kolosalna XD Dolar 4,32, euro 4,61 przy kursie ropy przebijającej już 90 USD. Taki skok kursu jest większy niż podczas agresji Rosji na Ukrainę. W sumie ostatni raz taki był w 2020 jak wybuchał covid.

Ale skala cięcia jeszcze "lepsza", bo ostatni raz tak duża była podczas wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku.

Generalnie to jest prawdziwa katastrofa, złapcie się czegoś, bo kolejne tygodnie zapowiadają się ciekawie XD

To nie jest śmieszne nic a nic.

#gielda #nieruchomosci #inflacja #nbp #rpp #stopy #stopyprocentowe
  • 25
  • Odpowiedz
@mickpl: To jest straszne, jak stopy skoczyły to kursy walut #!$%@?ło do góry. Ale jeszcze bardziej wystrzeliły, jak tylko następnego dnia Glapa otworzył gębę i zaczął marnować powietrze.

Oglądałem, ta konferencja to był jakiś dramat. Próbował nieudolnie jakieś żarciki, pchał propagandę, że wszystko jest super, sklecone przez stażystę, życzeniowe wykresiki, niewiele ekonomii, dużo pieprzenia o niczym.

Dramat.
  • Odpowiedz
@mickpl: n8e żebym popierał Glape, czy coś, ale patrząc na twoją przewidywalność co do cen nieruchomości, które od lat "jebną za kilka miesięcy", jestem jakoś dziwnie spokojny jak piszesz że jebnie xD
  • Odpowiedz