Wpis z mikrobloga

  • 9
@SEGATASANSHIRO w tym kraju jest sporo emerytów i bardzo duża ilość postkomunistycznych wiejskich nowo-prawicowców z kościółkiem na ustach.

Pomagam czasami w lokalnym domu dla seniorów i tam praktycznie każdy za PiSem.
  • Odpowiedz
@SEGATASANSHIRO: standardowy błąd poznawczy. Pisowcy to po prostu inni ludzie z którymi się nie zadajesz. Żyją gdzie indziej, robią co innego, myślą inaczej.

Przez analogię mógłbym powiedzieć że nie rozumiem skąd ta średnia krajowa 7k brutto, przecież wszyscy wokół mnie zarabiają 25k.
  • Odpowiedz
Znam jednego słownie jednego pisowca, a w sondażu 37-39% tvn na pis o #!$%@? tu chodzi?


@SEGATASANSHIRO: przejedź sie po jakichś wiochach zabitych deskami, tam pis ma wyznawców a nie wyborców, dużych miast masz kilkanascie a takich wiosek i małych miasteczek dziesiątki tysięcy
Ksemidesdelos - >Znam jednego słownie jednego pisowca, a w sondażu 37-39% tvn na pis ...
  • Odpowiedz
@SEGATASANSHIRO: ulegasz błędowi poznawczemu. To, że Ty znasz jednego świadczy dosłownie o niczym.
Po prostu nie masz w swoim otoczeniu takich ludzi lub nie wiesz, że ich masz. I to jest jedyny wniosek, jaki można wyciągnąć.
  • Odpowiedz
Też mnie to zastanawia, ale pod innym kątem - skąd nagle 6-7 punktów procentowych więcej. Taki przyrost musiałaby spowodować gwałtowna zmiana nastrojów społecznych, a nie mieliśmy wydarzenia na tyle silnego by ją spowodować. Taką zmianę mieliśmy podczas zaostrzenia prawa antyaborcyjnego - co spowodowało wyjście setek tysięcy ludzi na ulice i tąpnięcie w sondażach o jakieś 8% - to taka skala. Zamiast tego dalej mamy drożyznę w sklepach i na stacjach benzynowych, kredyty
  • Odpowiedz
@Mezomorfix Dzisiaj zaprezentowali program na konwencji w Tarnowie to po pierwsze. A po drugie - realnie patrząc, ciężko o program skoro jego realizacja będzie i tak blokowana albo przez upartyjniony TK, albo przez Prezydenta. W pierwszej kolejności trzeba wprowadzić praworządność po tych cymbałach z PiSu, a program w koalicji z pozostałymi partiami - TD i Lewicą i tak się rozjeździe bo każdy ma inną wizję.
  • Odpowiedz
@Mezomorfix Bo dałeś im łatkę jaką zresztą przypinają w TVP. Ja tam widziałem sporo postulatów wygłoszonych przez liczne grono polityków i nie było to jechanie na ośmiu gwiazdkach, tylko kompleksowy program. Ja wiem że prawicowi publicyści próbują wykreować taki obraz a media najchętniej pokazują krytykę PiSu, ale to nie znaczy że dane ugrupowanie tylko na tym jedzie. Polityka polega także na maksymalizacji szans - a jedną z nich jest zagranie na emocjach
  • Odpowiedz
@SEGATASANSHIRO: U mnie w pracy dwóch pissowców. Krew mnie zalewa jak rozmawiają o "polityce". Na każdy argument odpowiada "a w 2015 roku to matka z dzieckiem pracowała i nie miała pieniędzy", "za tuska to też kradli i to więcej", "za pisu ściągneli mafię vatowską"
  • Odpowiedz