Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze, szukam osób które mają objaw drgania obrazu w oku (fachowo to się nazywa Oscillopsia). Zdrowi ludzie mają statyczny obraz, u mnie ten obraz się trzęsie. Byłem u trzech neurologów, miałem RM głowy i RTG kręgosłupa szyjnego, coś tam wyszło, ale bez konkretnej diagnozy. Dodam tylko, że ten objaw mam tylko w lewym oku i pogarsza się od ruchów lewej ręki (np ruchy ręki do góry, nad głowę). Mój objaw wygląda tak jak poniżej. Jeżeli ktoś to ma i to wyleczył lub został przynajmniej zdiagnozowany, proszę dajcie znać. Szukam też neurologów w Polsce którzy się na tym znają, bo jak to powiedziałem jednemu to powiedział, że nigdy o czymś takim nie słyszał.
Poniżej ta symulacja. Mój objaw nie jest tak intensywny jak niżej, mam może 50% tego co niżej. Niestety ten objaw jest cały czas, 24h na dobę od długiego czasu
#zdrowie #neurologia #choroby #pytanie #problem
kaiserb2 - Drodzy wykopowicze, szukam osób które mają objaw drgania obrazu w oku (fac...
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka: Tak, miałem Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, nie wykazał nieprawidłowości. To miałem wykonywane u naczyniowca i naczynowiec mi tylko powiedział, że kierunek neurologia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka: Wróciłem do tej wypowiedzi i chciałbym się o coś zapytać. Pytałaś o USG doppler - ja ten Doppler o ile pamiętam miałem na leżąco i ręcę były ułożone wzdłuż ciała. Pogorszenie mam natomiast gdy ręce są wyżej - czy to, że Doppler był robiony w pozycji która nie pogarsza objawów mogło mieć wpływ na wynik? Może powinieniem poprosić jeszcze raz o Doppler tym razem w pozycji symulującej pogorszenie czyli
  • Odpowiedz