Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że 1000 planet, generator proceduralny itd.
Ale kurde, oczywistym jest, że jeżeli jest Ziemia to chyba każdy na niej wyląduje, rozumiem też lore, że jakaś katastrofa pozbawiła planetę atmosfery...
Ale pic rel, serce Himalajów AD 2300 według wyobrażeń Bethesdy...
Serio? Nie dało się choć tej JEDNEJ planety zrobić tak, żeby geologią przynajmniej przypominała ziemię i tam gdzie są góry zrobić góry a nie pustynie? Już pominę, że świat który był najbardziej zaludniony nie posiada nawet najmniejszej ruiny starego świata.
Jestem absolutnie zawiedziony...
5 lat po tym jak Rockstar zrobił jaja konia kurczące się na mrozie potrafią wychodzić tytuły AAA, system-sellery, największe premiery roku, których największą zaletą jest to, że nie wywracają się do pulpitu... Serio, jak Starfield będzie konkurentem Baldura do tytułu GOTY to ten świat nie ma sensu.
#starfield
Tasde - Ja rozumiem, że 1000 planet, generator proceduralny itd.
Ale kurde, oczywisty...

źródło: image

Pobierz
  • 35
@Tasde w sumie realnie jakby pole magnetyczne zanikło to ziemię by wypaliło jak zapałkę i prawdopodobnie praktycznie nic nie zostałoby z jakichkolwiek ruin, bo wszystko by wyparowało. No ale geologia powinna zostać mimo wszystko.
@Mtsen: Nie ma opcji, żeby zniknięcie pola magnetycznego wypaliło ziemię do tego stopnia, żeby nawet kawałka stali nie zostało.
Stal ma bardzo wysoką temperaturę wrzenia a do ziemi dociera tylko niewielki procent energii słonecznej. Zniknięcie magnetosfery i ucieczka atmosfery z ziemi byłaby katastrofalna, ale nie na tyle, żeby z ziemi zniknęło dosłownie wszystko.
Owszem, życia byś nie uświadczył, żadnej zieleni czy wody, ale w żadnym momencie temperatura by nie urosła do
@Tasde: też się zawiodłem Ziemią. Chciałem zobaczyć jak wygląda i cóż - zrobili pustynię z kraterami i tyle.
Jest niby parę easter egów typu empire state building, piramida w Gizie, the shard w londynie ale generalnie to jeszcze gorzej wygląda bo wiesz - pustynia i nagle z dupy ruina wieżowca bez żadnych innych ruin. Powinni posiedzieć i zrobić coś z tą Ziemią, mogli zostawić nawet zarysy budynków byleby cokolwiek było.
@Tasde bez atmosfery wszystkie mini i mikro meteoryty które normalnie spalaja się w atmosferze uderzają w powierzchnię planety krusząc wszystko na drobny miał.

Wiemy to bo tak stało się z księżycem który nie be przyczyny jest pokryty pyłem księżycowym
@Larsberg: Nikt im tego ręcznie robić nie każe, nikt im też nie każe robić idealnej kopii, ale postarać się na tyle, żeby tam gdzie są góry generowały się góry a nie płaska pustynia to by mogli.
@Hasz5g Nie stałoby się tak jak to wygląda w grze, nie w tak krótkim czasie, gra dzieje się w 2300 roku. Przecież masz chociażby Marsa który nie jest niczym chroniony i na nim jakoś nic
@Tasde: zniknięcie pola magnetycznego spowodowałoby zniknięcie magnetosfery, która chroni przed znaczną częścią wyładowań elektrycznych słońca. Bez tego słońce spuści się ziemi plazmą na ryj i "pospawa" tę stal xD