Wpis z mikrobloga

cześć

W kwietniu odwiedziłem Pałac w Rozkochowie w stylu baroku francuskiego z 1734 roku. Z wizyty w pałacu przygotowałem film, do obejrzenia którego Was zapraszam

Link do znaleziska

Obecnie pałacem opiekuje się stowarzyszenie Pałac Rozkochów. Podczas wizyty miałem okazję poznać historię pałacu oraz zwiedziłem go od piwnicy aż po poddasze, co było niesamowitym przeżyciem.
Pałac, pomimo że jego stan obecnie jest daleki od ideału, w weekendy zaczyna tętnić życiem, a turyści mogą zwiedzać go w soboty i niedziele. Udostępniony jest parter oraz park, które robią ogromne wrażenie.
Pałac Rozkochów dzięki dobrej opiece stowarzyszenia z biegiem czasu powinien być w coraz lepszym stanie. Wiele rzeczy na jego terenie zostało już zrobionych, ale oczywiście do pełnej świetności jeszcze długa droga. Jeśli będziecie w okolicy, to koniecznie tam zajrzyjcie, gdyż warto.

https://wykop.pl/link/7206393/palac-rozkochow-zwany-palacem-stu-pokoi

#antekpodrozuje #polska #opolskie #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #architektura #zainteresowania

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć

W kwietniu odwiedziłem Pałac w Rozkochowie w stylu baroku fran...

źródło: 107

Pobierz
  • 4