Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, mirki, przeszukałem prawie całą sieć ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Obecnie pracuje na UoP - praca zadaniowa (bywa sporo luzu). Udało mi się dogadać innego klienta i będę zakładał JDG. W mojej obecnej pracy planuje przejść na b2b na zupełnie nowym stanowisku. Teraz moje pytanie czy mogę wybrać ryczałt (projektowanie stron, sklepów, proste aplikacje webowe, marketing (seo, sem, social media) oraz czy mogę wybrać mały zus (zus preferencyjny)? To będzie moja pierwsza firma docelowo planuje łapać kolejnych klientów także były pracodawca będzie tylko jednym z nich. Nowy klient i były pracodawca to stałe współprace (co miesiąc faktura za usługi).

#b2b #prawo #podatki #ksiegowosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: Stanowisko nie ma znaczenia, znaczenie ma NIP pracodawcy i ten na fakturze oraz czy zakres obowiazków na UoP pokrywa się z zakresem w kontrakcie( z tym za co wystawiasz fakture).
Ryczałtu nie możesz wziac nawet do 2 lat jeśli NIP się zgadza(pracodawca i ten na który wystawiasz fakturę) i obowiązki się pokrywają.
Zawszde możesz wypełnić tutaj formularz, zadzwonią do Ciebie i pogadasz sobie za darmo przez chwilę o tym czy