Wpis z mikrobloga

W ogóle mam nieodpartą bekę z tych wszystkich ruchów feministycznych typu "you go girl", "50% kobiet w zarządach" etc., a jak przychodzi babka do RPP, która jako jedna z niewielu zna się na swoim fachu, działa zgodnie z celem, do którego została powołana Rada Polityki Pieniężnej, to potężne ruchy lewicowe i feministyczne milczą xD.

Bo tam przeciez nie chodzi o kompetencje, tylko o to, zeby jakas aktywistka lub aktywiszcze dorwało się do żłoba, bez żadnych umiejetnosci.

#bekazlewactwa #gielda
Pobierz niezdiagnozowany - W ogóle mam nieodpartą bekę z tych wszystkich ruchów feministyczny...
źródło: z28882226AMP,Joanna-Tyrowicz
  • 41
trzymają stopy powyżej inflscji i jakoś gospodarka nie została zarznieta


@niezdiagnozowany: tak ale u nich inflacja jest o trzy razy mniejsza. jak inflacja w UE byla powyzej 8% to tez nikt nie podnosil stop tak wysoko
@OlgaTokurczak:

Tylko mi sie wydaje ze pomyliles przyczyne ze skutkiem, tutaj przyczyna dodruku byla po/w czasie kryzysu Covidowego, a nie przed. W 2007-2009 rynek był napompowany przed 2007, a nie w czasie tego kryzysu.


Moim zdaniem to co sie stało w 2020 r., ma swoja przyczyne (mowie o calym swiecie) w sposobie wyjscia z kryzysu z 2008 r. Od ok. 2011 r. do 2021 r. miałes realny trend realnie ujemnych stóp
Joanna Tyrowicz jest profesorem nauk ekonomicznych (od 2019 r.). Od początku kariery związana z Uniwersytetem Warszawskim, habilitację uzyskała w 2013 r., a tytuł doktora nadał jej Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2006. Poza alma mater w 2002 r., ukończyła także studia w 2004 r. na Katholieke Universiteit Leuven w Belgii. Przez wiele lat zaangażowana w pracę organizacji pozarządowych i humanitarnych w Polsce i za granicą.


@Pawel993:

Od 1974 związany
no to wystarczylo dzialac szybciej. My obecnie obnizamy stopy procentowe, ktore sa juz realnie ujemne, a inflacja jest od celu inflacyjnego odchylona o ok. 450%.


@niezdiagnozowany: ale ja o niebie ty o chlebie. oczywiscie ze decyzje byly spoznione. ale gadanie ze trzeba bylo podniesc stópki powyzej 20% to bzdura
@sezzart: ale ja nie mowie, ze powinnismy podniesc stopki powyzej 20% i jezeli Tyrowicz tak mowila to jest rzeczywiscie glupota, ale stopy powinny byc konsekwentnie podnoszone nawet o te 0,25% co posiedzenie, zeby pokazac, ze walczym z inflacja i zeby przygotowac firmy, a nie. Inflacja ok. 20% a oni trzymali stopy na poziomie 4 razy nizszym.
@lukaszlew77 Rząd jest od martwienia się i gospodarkę a nie NBP. Cel polskiego NBP to dbać o stabilność złotówki i tyle. Polska to nie USA gdzie FED ma w celu zajmować się gospodarką.
no ale co powinny mówić?


@volodia: Że liczą się kompetencje, a nie płeć. W Polsce nie ma systemowej dyskryminacji kobiet, jeśli już to tylko na poziomie pojedynczych przypadków, więc jeśli mają dowody- to niech się zajmą tymi przypadkami. Są branże i zawody gdzie jest więcej mężczyzn w zarządach, a są gdzie jest więcej kobiet- i to te wysokomarżowe jak medycyna, farmacja, edukacja. Więc założenie, że MUSI być 50% kobiet w zarządach
ze stanowiska powinny byc uzaleznione od kompetencji, a nie tego co ma sie miedzy nogami


@niezdiagnozowany: Przecież to Ty robisz wpis, w którym wyróżniasz jednego członka RPP dlatego, że jest kobietą. Chodzi Ci o to, żeby nie zwracać uwagi na płeć, ale z płci zrobiłeś główną cechę ekonomisty w tym wpisie?
jako jedna z nielicznych ma kompetencje do tego zeby zasiadac w tej radzie


@niezdiagnozowany: To Ty tak twierdzisz. Ja przeglądam skłąd RPP i widzę wielu ekonomistów, mają doktoraty, mają profesury. Co w tym dziwnego, że ta konkretna też jest ekonomistką, oprócz tego, że jest kobietą?