Wpis z mikrobloga

W ogóle mam nieodpartą bekę z tych wszystkich ruchów feministycznych typu "you go girl", "50% kobiet w zarządach" etc., a jak przychodzi babka do RPP, która jako jedna z niewielu zna się na swoim fachu, działa zgodnie z celem, do którego została powołana Rada Polityki Pieniężnej, to potężne ruchy lewicowe i feministyczne milczą xD.

Bo tam przeciez nie chodzi o kompetencje, tylko o to, zeby jakas aktywistka lub aktywiszcze dorwało się do żłoba, bez żadnych umiejetnosci.

#bekazlewactwa #gielda
niezdiagnozowany - W ogóle mam nieodpartą bekę z tych wszystkich ruchów feministyczny...

źródło: z28882226AMP,Joanna-Tyrowicz

Pobierz
  • 41
@niezdiagnozowany: Pamiętaj tylko, że podwojenie stóp procentowych zakończyło by się falą bankructw, albo ratowaniem tych bankructw z podatków przez rząd co mogłoby być jeszcze bardziej kosztowne niż ta inflacja.

Oczywiście te stopy % co były powinny zostać wg mnie na tym samym poziomie do czasu zejścia inflacji do poziomu stóp % albo poniżej

No i powiedz które państwa trzymają stopy powyżej inflacji, te które mają inflację 4-6% czy te które miały
@niezdiagnozowany
Stopy procentowe to nie jedyny sposób walki z inflacja.
Dodatkowo nie jest prawda ze państwa zachodnie trzymaja stopy powyzej inflacji.
Stefa euro - inflacja 5,3 - stopa procentowa 3,5 - plus były kraje w strefie euro które miały inflacje rzędu 20%
UK - inflacja ok 8% stopy procentowe 5,25%
Glapinski nie wie co robi, jest niekompetentny, ta obniżka jest przedwczesna, ale nagły kryzys i upadek tysięcy firm jest duzo gorszy od
@OlgaTokurczak:

Pamiętaj tylko, że podwojenie stóp procentowych zakończyło by się falą bankructw, albo ratowaniem tych bankructw z podatków przez rząd co mogłoby być jeszcze bardziej kosztowne niż ta inflacja. Oczywiście te stopy % co były powinny zostać wg mnie na tym samym poziomie do czasu zejścia inflacji do poziomu stóp % albo poniżej No i powiedz które państwa trzymają stopy powyżej inflacji, te które mają inflację 4-6% czy te które miały
a na jakiej podstawie to stwierdziłeś?


@Malinowy_nos:
Joanna Tyrowicz jest profesorem nauk ekonomicznych (od 2019 r.). Od początku kariery związana z Uniwersytetem Warszawskim, habilitację uzyskała w 2013 r., a tytuł doktora nadał jej Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2006. Poza alma mater w 2002 r., ukończyła także studia w 2004 r. na Katholieke Universiteit Leuven w Belgii. Przez wiele lat zaangażowana w pracę organizacji pozarządowych i humanitarnych w Polsce
@lukaszlew77:

Stopy procentowe to nie jedyny sposób walki z inflacja.


oczywiscie ze nie jedyny, ale od instytucji, ktora ma za cel wpisany walke z inflacja trzeba tego wymagac.

Stefa euro - inflacja 5,3 - stopa procentowa 3,5 - plus były kraje w strefie euro które miały inflacje rzędu 20%

UK - inflacja ok 8% stopy procentowe 5,25%

Racja, ale patrz na Stany. Oni jakos nie boja sie trzymac stop powyzej inflacji.
@niezdiagnozowany: No niestety, natomiast inflacja jest na całym świecie, co jest spowodowane dodrukiem pieniądza i próbą rozgrzania gospodarki podczas covidu, co było natomiast spowodowane nauką z kryzysu 2007-2009, że łatwiej jest obniżyć inflację niż wyjść z recesji. Tak przynajmniej wyczytałem u ludzi znających się na tym lepiej

Mnie najbardziej ciekawi co beżpośrednio wpłynęło na to, że kraje europy środkowej miały ~20% inflacji a inne kraje 5-8%, ktoś ma jakieś ciekawe artykuły
@niezdiagnozowany USA to jednak inny trochę przypadek - hegemon i największa gospodarka.
Oczywiście - podnoszenie stop było za wolne, za późne. W zasadzie ich obniżenie do 0 przy jednoczesnym pompowaniu miliardów z budżetu w Covidzie było głównym błędem.
Teraz to pozostał Damage Control i takie wait and see.
@OlgaTokurczak:

No niestety, natomiast inflacja jest na całym świecie, co jest spowodowane dodrukiem pieniądza i rozgrzaniem gospodarki podczas covidu, co było spowodowane natomiast nauką z kryzysu 2007-2009, że łatwiej jest obniżyć inflację niż wyjść z recesji. Tak przynajmniej wyczytałem u ludzi znających się na tym lepiej


Ogólnie szczerze mówiąc, kompletnie nie rozumiem, tego gaszenia pozaru benzyna kryzysu z 2008 r. To co wszystko sie dzieje od 2008 r. to wlasnie powtarzanie
@Alabazam:

no a co te ruchy mają zrobić xd sam mówisz że jest dobrze i jest dobra osoba na dobrym miejscu. To mają wyjść i się po plecach klepać czy czego byś oczekiwał


no nie wiem, moze wreszcie pojsc po rozum do glowy i przedstawiac ją jako sluszna osobe na odpowiednim stanowisku? A nie pieprzyc o tym ze kobiety powinny stanowic 50% członkow zarzadu bo tak?
@niezdiagnozowany: Tylko mi sie wydaje ze pomyliles przyczyne ze skutkiem, tutaj przyczyna dodruku byla po/w czasie kryzysu Covidowego, a nie przed. W 2007-2009 rynek był napompowany przed 2007, a nie w czasie tego kryzysu.

Apropo efektywności ma to rzeczywiscie sens, dodatkowo znalazlem taki artykul, gdzie wynika, że po prostu region centralnej i wschodniej Europy jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych (20--25% chyba całości gospodarki) i poprzez zerwane łańcuchy dostaw idzie wysoka inflacja.