Wpis z mikrobloga

#redpill #blackpill #mikrokoksy #looksmaxxing #niepopularnaopinia

#kalistenika to absolutna królowa. Śmieszą mnie brodate krasnoludy bojowe, które pompują swój bezużyteczny schab i miażdżą sztangami swoje umęczone krążki międzykręgowe rujnując swój i tak marny wzrost. Po co, skoro można je nawadniać i dbać o ich sprężystość, jednocześnie zyskując cenne centymetry oraz atrakcyjną seksualnie formę?

Po co być spiętym, spuchniętym klocem, skoro dzięki ćwiczeniom z ciężarem własnego ciała stajemy się szczupli rozciągnięci, wytrzymali i po prostu sprawni?

Tylko kalistenika doprowadzi nas do prawdziwego, męskiego piękna. Estetyczna sylwetka o niskim otłuszczeniu zawsze będzie bardziej optymalna, zdrowa i seksowna.

Wiem, wiem, robicie to dla siebie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 26
  • Odpowiedz
@hornet_whitepill: Ciekawe jak długo możesz progresować z samą tylko masą ciała :')

Kalistenika tak, pod warunkiem, że progresywnie przeładowywujesz ćwiczenia z upływem czasu, najlepiej łączyć z ciężarami, bo nie widzę jak na kalistenice możnaby zbudować chociażby bok czy tył naramiennego.

Generalnie każdy trening oparty o progresywne przeładowanie poskutkuje hipertrofią, a mięsień zbudowany na wygibasach czy na dźwiganiu nie będzie się różnił praktycznie niczym wizualnie.
  • Odpowiedz
Jeżeli chcesz:
- Wyglądać jak bocian
- Być sprawnym jak małpa, nie jak człowiek a już nie na pewno jak sportowiec
- Nabrać masy ale nie za dużo
- Mieć trochę silniejszą górę ciała od przeciętnego człowieka
- Główkować dniami jak tu utrudnić ćwiczenie bo dodanie 2,5 kg nie wchodzi w grę
- Mieć atencję bo wszyscy lubią patrzeć na cyrkowców na drążkach
To kalistenika jest idealna dla ciebie
  • Odpowiedz
Wyglądać jak bocian


@Pan_Szeryf: Większośc ludzi srających się o cudze nogi samemu nie ma ich nie wiadomo jakich.
Nogi są do chodzenia nie ćwiczenia btw.

Swoją drogą nie jestem zwolennikiem przerośniętych czworogłowych lansowanych na współczesnej scenie PRO, tymbardziej, że często idą one w parze z nieistniejącymi łydkami. Bliżej mi do złotej ery, gdzie nogi były proporcjonalne względem góry. Dobre proporcje i umiejętne pozowanie i tak potrafią diametralnie zmienić odbiór sylwetki.
  • Odpowiedz
@Umcia_Umcia: Bo większość ludzi #!$%@? się zna. Zobaczą szczura 75kg z zarysem kraty i dwugłowych ramion i srają się, że sterydy (mówię z autopsji, nie raz czytałem takie wysrywy na shitkopie), ale zarazem wierzą, że gość, który ma mięśnia tyle co IFBB PRO jest naturalem, bo on im tak mówi. Pewnie dlatego, że sprzedaje plany treningowe czy inne #!$%@?.

Tak czy siak, bez proporcji czy genu można trenować 15 lat, zbudować
  • Odpowiedz
@gtqwc_: No widzisz a mi się podobają sylwetki sportowców gdzie nogi mają duże a górę mniej, rozbudowane barki a klata mniej (np. dwuboiści, sprinterzy) kształtem bardziej przypominają I. Prawdziwa atletyczna sylwetka a nie kulturystyczne X, kalisteniczne Y, czy trójbojowe O

Każdy ma swój gust
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf:

dwuboiści

sprinterzy

kształtem I


xD Przecież dwuboiści czy sprinterzy trenują najszersze grzbietu, które odpowiadają za kształt góry przypominający literę V bądź Y. Praktycznie każdy sportowiec trenuje siłowo, niekoniecznie jest to trening nastawiony na hipertrofię.
  • Odpowiedz
@hornet_whitepill: potem leci taki wielki kloc i ma katastrofe samolotu nad wodą lub pustynia i z takim wielkim zbędnym schabem ma jedne z najniższych szans na przetrwanie,
Bo żeby płynąć wiele kilometrów lub iść po pustyni to jego wielki schab tylko zawadza,
A typki z sylwetką plażowa i 12-16% tkanki tłuszczowej na spokojnie przetrwają,

Natura....
  • Odpowiedz
@gtqwc_: co do progresowania z masą ciała, zobacz jak wyglądają gimnastycy olimpijscy na pierścieniach. Dobrze rozwinięte tylne naramienne to raczej fundamenty żeby zrobić choćby siłowy pullover.

Naprawdę - to nie tylko podciągnięcia i pompeczki, kombinacji i progresji jest tyle, że można spokojnie progresować do pełnego wyżyłowania.
  • Odpowiedz
zobacz jak wyglądają gimnastycy olimpijscy na pierścieniach


@hornet_whitepill: Którzy są na dopingu, pod opieką najlepszych w branży andrologów czy trenegów.

pełnego wyżyłowania


Wyżyłowanie to kwestia przede wszystkim tkanki tłuszczowej, ale też i podaży sodu czy węglowodanów.

to nie tylko podciągnięcia i pompeczki


Nie dysktredytuję bynajmniej pompek czy podciągnięć, to świetne ćwiczenia pod warunkiem, że wykonywane poprawnie, a z czasem utrudniane dokładaniem dodatkowego obciążenia (plecak, pas, kamizelka, etc).
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf:
Jeśli chcesz
- Wyglądać jak nowotwór
- Nie być sprawnym w ogóle
- Nabrać masy ale za dużo
- Mieć trochę częściej przepuklinę od zwykłego człowieka
- Patrzeć na cyferki na talerzach zamiast na jakość swojego życia
- NIe mieć atencji w ogóle bo nie różnisz się niczym od siłownianych NPC-tów
To siłownia jest dla ciebie
  • Odpowiedz