Wpis z mikrobloga

Ostatnio wrzucałem post odnośnie zaginionej paczki. Fala hejtu oczywiście bo jakim prawem zamawiam kuriera wiedząc, że nie będzie mnie w domu.

Otóż, mając informacje na allegro, że paczka jest dostarczona, to nikt jej nigdy nie widział. Wg kuriera paczka ważąca 8kg ważyła 25kg i niemożliwym jest, aby ktoś ją zabrał. "Szef" kuriera prosił o dogadanie się a całość została uruchomiona tydzień przed 30 dniowym terminem reklamacji.

Kurier w rozmowie stwierdził, że nie zapłaci bo nie ma, w ogóle nie docierało do niego, dlaczego to on ma płacić. Od samego początku wyjebka.

Jego szef prosił o pozytywne załatwienie sprawy po za dpd. Jedyna forma to naprawienie szkody.
Wystawiłem mu więc fakturę, o którą prosił.
Dostaje dzisiaj informacje, że pierw mam wycofac reklamacje bo to ostatni dzień i on ma zwolnione wtedy pieniądze. Czyli ja, prowadzący od kilku lat firme nie wiem jak to działa w JDG. Bo już słyszałem teksty typu "księgowa mi nie przepuści". Mniejsza o to.

Jak zapewniał mnie szef kuriera - dpd nie zapłaci nic, policja nie zrobi nic. Wykopki proponowały iść na policje.

Dzisiaj przyszło pismo na meila - 100% zwrotu za szkodę.

Kurier wg tego co mówił jego szef straci prace, jeśli nie, to znaczy że ten jego szef mnie okłamał a zapewne w gre wchodziła jakaś kwartalna premia, która była była większa niż 2700zł.

Także Jeśli zaginie wam jakakolwiek paczka - nie bójcie sie reklamować. Nagrywajcie rozmowy - to mnie bardzo uratowało, bo kurier w centrali powiedział co innego a mi do telefonu co innego a potem się wyparł. Program ACR nic nie kosztuje, a bez niego nie miałbym pewnie pieniędzy.
Ten szef miał również sprawdzić drogę kuriera po GPSie, ale też nie dostałem żadnej informacji zwrotnej.

Druga sprawa - z dpd nic nie załatwiajcie telefonicznie tylko pisemnie. Po trzech telefonach sie okazuje, że nic nie było odnotowane w systemie odnośnie niedostarczonej paczki.

Tak więc niech będzie rada dla innych - nagrywać i mieć dupochron.

#dpd #kurier #allegro
Pobierz Zarzutkkake - Ostatnio wrzucałem post odnośnie zaginionej paczki. Fala hejtu oczywiśc...
źródło: temp_file717616770201495961
  • 23
@Gieremek: No właśnie też jestem zdziwiony bo od kilku lat, gdy google zablokowało możliwość nagrywania rozmów, to np w samsungu jedynym rozwiązaniem była instalacja softu izraelskiego, który miał natywne nagrywanie rozmów.
@funthomas: to samo w Xiaomi. Mogłeś kupić telefon sprzed 2019 roku który ma dialer Xiaomi z natywnym nagrywaniem. Wszystkie telefony wydane później miały już dialer google bez tej funkcji
@Gieremek @funthomas w OnePlusie (w każdym, nawet w najnowszych) można odblokować nagrywanie rozmów komendą ADB, nie potrzeba żadnego roota. Tylko trzeba to robić po każdym restarcie telefonu, ewentualnie można zainstalować dodatkową aplikacje jOnePlus Tools oraz Taskera i wtedy automatycznie będzie nam odblokowywać nagrywanie po restarcie. A mając roota można na stałe to ustawić samemu bez żadnych dodatkowych aplikacji.