Wpis z mikrobloga

Ostatnio wrzucałem post odnośnie zaginionej paczki. Fala hejtu oczywiście bo jakim prawem zamawiam kuriera wiedząc, że nie będzie mnie w domu.

Otóż, mając informacje na allegro, że paczka jest dostarczona, to nikt jej nigdy nie widział. Wg kuriera paczka ważąca 8kg ważyła 25kg i niemożliwym jest, aby ktoś ją zabrał. "Szef" kuriera prosił o dogadanie się a całość została uruchomiona tydzień przed 30 dniowym terminem reklamacji.

Kurier w rozmowie stwierdził, że nie zapłaci bo nie ma, w ogóle nie docierało do niego, dlaczego to on ma płacić. Od samego początku wyjebka.

Jego szef prosił o pozytywne załatwienie sprawy po za dpd. Jedyna forma to naprawienie szkody.
Wystawiłem mu więc fakturę, o którą prosił.
Dostaje dzisiaj informacje, że pierw mam wycofac reklamacje bo to ostatni dzień i on ma zwolnione wtedy pieniądze. Czyli ja, prowadzący od kilku lat firme nie wiem jak to działa w JDG. Bo już słyszałem teksty typu "księgowa mi nie przepuści". Mniejsza o to.

Jak zapewniał mnie szef kuriera - dpd nie zapłaci nic, policja nie zrobi nic. Wykopki proponowały iść na policje.

Dzisiaj przyszło pismo na meila - 100% zwrotu za szkodę.

Kurier wg tego co mówił jego szef straci prace, jeśli nie, to znaczy że ten jego szef mnie okłamał a zapewne w gre wchodziła jakaś kwartalna premia, która była była większa niż 2700zł.

Także Jeśli zaginie wam jakakolwiek paczka - nie bójcie sie reklamować. Nagrywajcie rozmowy - to mnie bardzo uratowało, bo kurier w centrali powiedział co innego a mi do telefonu co innego a potem się wyparł. Program ACR nic nie kosztuje, a bez niego nie miałbym pewnie pieniędzy.
Ten szef miał również sprawdzić drogę kuriera po GPSie, ale też nie dostałem żadnej informacji zwrotnej.

Druga sprawa - z dpd nic nie załatwiajcie telefonicznie tylko pisemnie. Po trzech telefonach sie okazuje, że nic nie było odnotowane w systemie odnośnie niedostarczonej paczki.

Tak więc niech będzie rada dla innych - nagrywać i mieć dupochron.

#dpd #kurier #allegro
Zarzutkkake - Ostatnio wrzucałem post odnośnie zaginionej paczki. Fala hejtu oczywiśc...

źródło: temp_file717616770201495961

Pobierz
  • 23
@Zarzutkkake: wszystko trzeba zawsze reklamować ¯\(ツ)/¯ pierwsze, o co się prosi, to zrzut z GPS, czy kurier w ogóle był pod danym adresem i czy zrzut z GPS koreluje z momentem dostarczenia paczki, czy kurier w danej minucie, kiedy nastąpiło podpisanie doręczenia, był pod adresem doręczenia

polscy kierowcy zawodowi i kurierzy to patologia, z którą trzeba walczyć, nigdy się dogadywać, bo nic się nie zmieni
@Zarzutkkake: w DPD nie da się złożyć reklamacji przez telefon, wiec nic dziwnego, że w systemie nic nie było.

Reklamowałem u nich dziesiątki przesyłek, może nawet i setki. O ile są najbardziej awaryjnym przewoźnikiem, to jak zachowasz procedury, to 100% reklamacji jest pozytywnie rozpatrywanych.
@Zarzutkkake DPD to jest najgorsza firma kurierska ze wszystkich, z żadna nie miałem tak negatywnych doświadczeń. Info na trackingu niepokrywające się z rzeczywistością, brak info o trackingu ani na maila ani na SMS, przez co nie mogłem paczki przekierować do punktu/zmienic terminu doręczenia, infolinia nie działa w żadnych godzinach, odbiera tylko bot z którym nic sie nie da załatwić, paczki mi powracały do nadawcy bo guzik mogłem zrobić. Pieniądze odzyskane, ale promocja
@Zarzutkkake Jak to jest z tym Acr w twoim przypadku. Używałeś tego jako argumentu czy zwyczajnie czułeś się dzięki temu pewnie i szedłeś w zaparte. Informowałeś że rozmowa będzie nagrywana? Bez tego ty mógłbyś mieć problemy.
@Zarzutkkake: ja w Niemczech mam ciagle problemy z kurierami, w 99% ze wzgledu na to, ze zatrudniaja jakis muhamadow co nie potrafia czytac i pisac, niewazne w jakim jezyku, ale potrafia jezdzic autem i sie nie #!$%@? na pierwszym zakrecie wiec jest git.

DHL jako tako ujdzie, maja swoje paczkomaty to zamawiam tam i zazwyczaj paczki trafiaja punktualnie. Niekiedy zdarzy sie, ze paczke wywiezie mi jakis idiota na drugi koniec miasta
  • 3
@fimino 35.0 NLL,
@ramuram to nie tak, nie zwykłem go używać na co dzień. Po prostu w trakcie rozwodu matka moich dzieci odwalała cyrki, klnęła przy dzieciach, krzyczała, że zrobi wszystko by mnie wsadzić do więzienia i takie tam. Chciałem to pokazać dla mopsu, jednak jej adwokatka i elbląski mops to jakby jedna osoba. Ale ACR został.
Po prostu kiedy od DPD dostałem informację, że wyraziłem zgodę na pozostawienie tej paczki przed
  • 0
@DonTom kolego jak reklamowałeś dziesiątki przesyłek to też miałeś mase telefonów od przełożonych tych kurierów?
Serio, jakby nie mogli zacząć myśleć pierwszego tygodnia, tylko czekali do ostatniego dnia a potem olaboga ja jestem ten zły. Serio, sam kurier miał żal do mnie, że ja chcę całość kasy. On sam natomiast cały proces miał w dupie a jakis jego szef o ile to prawda bardziej sie starał o załatwienie sprawy. Jednak nigdy bym
@Zarzutkkake Dzięki, źle mnie zrozumiałeś. Przez iść w zaparte miałem tylko na myśli że masz już twarde dowody i trzymasz ich za jaja ale im o tym nie mówisz o tym. Inaczej się wykłucać np z policjantem jak wiesz że masz rację i masz kamerkę w aucie a inaczej jak nie masz filmu.
  • 2
@ramuram znaczy się ja to zrobiłem dopiero w ostatniej chwili, kiedy upewniłem się, że kurier będzie kłamać na swoją korzyść, czyli, że dostał ode mnie zgodę. W innym przypadku jak np z policjantami działam w taki sposób, że kiedy wmawiają mi jakieś wykroczenie, którego nie popełniłem np wjazd na czerwonym albo wyprzedzanie przed przejsciem to nauczyłem sie pokazywać dowód na swoją niewinność dopiero w sądzie.
Jak wejdziesz w moje znalezisko to znajdziesz