Wpis z mikrobloga

Ostatnio wrzucałem post odnośnie zaginionej paczki. Fala hejtu oczywiście bo jakim prawem zamawiam kuriera wiedząc, że nie będzie mnie w domu.

Otóż, mając informacje na allegro, że paczka jest dostarczona, to nikt jej nigdy nie widział. Wg kuriera paczka ważąca 8kg ważyła 25kg i niemożliwym jest, aby ktoś ją zabrał. "Szef" kuriera prosił o dogadanie się a całość została uruchomiona tydzień przed 30 dniowym terminem reklamacji.

Kurier w rozmowie stwierdził, że nie zapłaci bo nie ma, w ogóle nie docierało do niego, dlaczego to on ma płacić. Od samego początku wyjebka.

Jego szef prosił o pozytywne załatwienie sprawy po za dpd. Jedyna forma to naprawienie szkody.
Wystawiłem mu więc fakturę, o którą prosił.
Dostaje dzisiaj informacje, że pierw mam wycofac reklamacje bo to ostatni dzień i on ma zwolnione wtedy pieniądze. Czyli ja, prowadzący od kilku lat firme nie wiem jak to działa w JDG. Bo już słyszałem teksty typu "księgowa mi nie przepuści". Mniejsza o to.

Jak zapewniał mnie szef kuriera - dpd nie zapłaci nic, policja nie zrobi nic. Wykopki proponowały iść na policje.

Dzisiaj przyszło pismo na meila - 100% zwrotu za szkodę.

Kurier wg tego co mówił jego szef straci prace, jeśli nie, to znaczy że ten jego szef mnie okłamał a zapewne w gre wchodziła jakaś kwartalna premia, która była była większa niż 2700zł.

Także Jeśli zaginie wam jakakolwiek paczka - nie bójcie sie reklamować. Nagrywajcie rozmowy - to mnie bardzo uratowało, bo kurier w centrali powiedział co innego a mi do telefonu co innego a potem się wyparł. Program ACR nic nie kosztuje, a bez niego nie miałbym pewnie pieniędzy.
Ten szef miał również sprawdzić drogę kuriera po GPSie, ale też nie dostałem żadnej informacji zwrotnej.

Druga sprawa - z dpd nic nie załatwiajcie telefonicznie tylko pisemnie. Po trzech telefonach sie okazuje, że nic nie było odnotowane w systemie odnośnie niedostarczonej paczki.

Tak więc niech będzie rada dla innych - nagrywać i mieć dupochron.

#dpd #kurier #allegro
Zarzutkkake - Ostatnio wrzucałem post odnośnie zaginionej paczki. Fala hejtu oczywiśc...

źródło: temp_file717616770201495961

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zarzutkkake: wszystko trzeba zawsze reklamować ¯\(ツ)/¯ pierwsze, o co się prosi, to zrzut z GPS, czy kurier w ogóle był pod danym adresem i czy zrzut z GPS koreluje z momentem dostarczenia paczki, czy kurier w danej minucie, kiedy nastąpiło podpisanie doręczenia, był pod adresem doręczenia

polscy kierowcy zawodowi i kurierzy to patologia, z którą trzeba walczyć, nigdy się dogadywać, bo nic się nie zmieni
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Wykopki Ci pisały „po co zamawiasz kuriera skoro wiesz, że Cię nie będzie w domu” i te Wykopki nie rozumieją, że ma Cię prawo nie być w domu i wtedy po prostu liczysz się z tym, że odbierzesz paczkę z bazy albo z DPD PickUp, a nie, że kurier zostawia gdzieś paczkę pod drzwiami, klika „doręczono” i podrabia podpis xD
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: w DPD nie da się złożyć reklamacji przez telefon, wiec nic dziwnego, że w systemie nic nie było.

Reklamowałem u nich dziesiątki przesyłek, może nawet i setki. O ile są najbardziej awaryjnym przewoźnikiem, to jak zachowasz procedury, to 100% reklamacji jest pozytywnie rozpatrywanych.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake DPD to jest najgorsza firma kurierska ze wszystkich, z żadna nie miałem tak negatywnych doświadczeń. Info na trackingu niepokrywające się z rzeczywistością, brak info o trackingu ani na maila ani na SMS, przez co nie mogłem paczki przekierować do punktu/zmienic terminu doręczenia, infolinia nie działa w żadnych godzinach, odbiera tylko bot z którym nic sie nie da załatwić, paczki mi powracały do nadawcy bo guzik mogłem zrobić. Pieniądze odzyskane, ale
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake Jak to jest z tym Acr w twoim przypadku. Używałeś tego jako argumentu czy zwyczajnie czułeś się dzięki temu pewnie i szedłeś w zaparte. Informowałeś że rozmowa będzie nagrywana? Bez tego ty mógłbyś mieć problemy.
  • Odpowiedz
@ramuram tylko firmy muszą informować o nagrywaniu rozmów, osoby fizyczne, swoje własne rozmowy mogą nagrywać bez informowania i pytania o zgodę rozmówcy, nie można ich natomiast bez zgody upubliczniać.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: ja w Niemczech mam ciagle problemy z kurierami, w 99% ze wzgledu na to, ze zatrudniaja jakis muhamadow co nie potrafia czytac i pisac, niewazne w jakim jezyku, ale potrafia jezdzic autem i sie nie #!$%@? na pierwszym zakrecie wiec jest git.

DHL jako tako ujdzie, maja swoje paczkomaty to zamawiam tam i zazwyczaj paczki trafiaja punktualnie. Niekiedy zdarzy sie, ze paczke wywiezie mi jakis idiota na drugi koniec miasta zamiast do najblizszego punktu, bo mu nie po drodze na baze ale to rzadko. Ogolnie nr1 jezeli chodzi o kurierke w DE.

Amazon, tego nie musze komentowac. Zazwyczaj paczka jest na drugi dzien a są momenty, gdzie pol roku sie kloce o zwrot
  • Odpowiedz
  • 3
@fimino 35.0 NLL,
@ramuram to nie tak, nie zwykłem go używać na co dzień. Po prostu w trakcie rozwodu matka moich dzieci odwalała cyrki, klnęła przy dzieciach, krzyczała, że zrobi wszystko by mnie wsadzić do więzienia i takie tam. Chciałem to pokazać dla mopsu, jednak jej adwokatka i elbląski mops to jakby jedna osoba. Ale ACR został.
Po prostu kiedy od DPD dostałem informację, że wyraziłem zgodę na pozostawienie tej
  • Odpowiedz
  • 0
@DonTom kolego jak reklamowałeś dziesiątki przesyłek to też miałeś mase telefonów od przełożonych tych kurierów?
Serio, jakby nie mogli zacząć myśleć pierwszego tygodnia, tylko czekali do ostatniego dnia a potem olaboga ja jestem ten zły. Serio, sam kurier miał żal do mnie, że ja chcę całość kasy. On sam natomiast cały proces miał w dupie a jakis jego szef o ile to prawda bardziej sie starał o załatwienie sprawy. Jednak nigdy
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake Dzięki, źle mnie zrozumiałeś. Przez iść w zaparte miałem tylko na myśli że masz już twarde dowody i trzymasz ich za jaja ale im o tym nie mówisz o tym. Inaczej się wykłucać np z policjantem jak wiesz że masz rację i masz kamerkę w aucie a inaczej jak nie masz filmu.
  • Odpowiedz
  • 2
@ramuram znaczy się ja to zrobiłem dopiero w ostatniej chwili, kiedy upewniłem się, że kurier będzie kłamać na swoją korzyść, czyli, że dostał ode mnie zgodę. W innym przypadku jak np z policjantami działam w taki sposób, że kiedy wmawiają mi jakieś wykroczenie, którego nie popełniłem np wjazd na czerwonym albo wyprzedzanie przed przejsciem to nauczyłem sie pokazywać dowód na swoją niewinność dopiero w sądzie.
Jak wejdziesz w moje znalezisko to
  • Odpowiedz