Wpis z mikrobloga

orientuje się ktoś jak wygląda wynajem auta przez booking? w październiku lecę do Bergamo i se chcę jakieś małe auto na miejscu ogarnąć, wcześniej tego jeszcze nie robiłem. Chcę jakiegoś malucha z ubezpieczeniem - żeby nie potrącili wkładu własnego gdyby coś się stało.

-czy będzie jakaś kaucja do wpłacenia i jak tak to ile
-czy są z tym jakieś problemy tzn odbiór i zdanie

niech ktoś z doświadczenia powie najlepiej

#podroze #samochody
  • 2
@Antorus zależy od wypożyczalni, Booking jest tylko pośrednikiem. Normalnie jest kaucja na kartę kredytową, ewentualnie trzeba wziąć całkowite ubezpieczenie żeby zbić wkład własny do zera. Alternatywnie ubezpieczenie tez przez pośrednika ale wtedy kaucja i zbywanie ludzi z wypożyczalni którzy chcą wcisnąć swoje ubezpieczenie

Patrz na warunki najmu przy każdej ofercie
Chcę jakiegoś malucha z ubezpieczeniem - żeby nie potrącili wkładu własnego gdyby coś się stało.


@Antorus: Opcje są zawsze 3:
1) wypożyczenie z ubezpieczeniem od wypożyczalni bez depozytu (zwykle to ubezpieczenie kosztuje drugie tyle co wynajem) oddajesz nawet obite i masz to gdzieś, byle było zatankowane do pełna
2) ubezpieczenie od bookingu tutaj zablokują Ci na karcie kredytowej depozyt jaki tam będą chcieli, będzie podane przy rezerwacji ile musisz mieć, zwykle