Wpis z mikrobloga

#ukraina Często na Wypoku dostaje etykietę ukrofila mimo ze staram się wyciągać logiczne i realistyczne wnioski. Wynika z nich, że sytuacja, w której Ukraina wykrwawia Rosje, działa na naszą korzyść a masowa migracja Ukraińców, a w szczególności Ukrainek (poniekąd też mężczyzn), jest dla nas zdecydowanie korzystna ze względu na kwestie demograficzne. Co więcej, wiele ukraińskich firm które przeniosły się do Polski dorzuca swoje 3 grosze do Polskiego PKB. Szczerze mówiąc oprócz tego że coraz częściej słyszę język ukraiński na ulicy, w tramwaju, autobusie czy pociągu, nie dostrzegam żadnych "negatywnych" efektów migracji (mieszkam w krk). Dlatego chciałbym zapytać wykopkow - co was tak naprawdę negatywnie "dotyka" w obecności Ukraińców w Polsce tylko prosze bez populistycznych haseł a'la Konfa, tylko realne i konkretne argumenty (najlepiej z przykładem negatywnego oddziaływania)
  • 27
@Atryu: też tego nie rozumiem. Płaczu na temat dzietności nie ma na wykopie końca. Gówniak to co najmniej 18 lat kosztów, nim zacznie dawać krajowi cokolwiek. A tu przejeżdżają zdrowi, dorośli, biali ludzie do pracy i mogą od razu naprawiać nasza demografię, dokładać się do pkb. Wykopkom źle. Przecież to nie ma najmniejszego sensu.
dostaje etykietę ukrofila


@Atryu: Nie ma czegoś takiego jak Ukrofil. Zwyczajnie w polskim interesie narodowym jest wspieranie Ukrainy i jej zwycięstwo. Jak ktoś cię tak nazwie to na 99% onucą lub pożyteczny idiota. Onuce próbują stworzyć wrażenie równowagi, że możesz być za Ukraina, możesz być za Rosja, te kraje i ludzie się nie różnią, są tak samo źli, nie ma rosyjskiej propagandy, a jak jest to dlatego że jest też ukraińska
@zafrasowany: Banuje, i zgłaszam problemem jest fakt ze niestety sporo Polaków słucha tego ciągłego gadania i sami zaczynają kolportować propagandę a'la koniasz i jemu podobni
@daeun: Czy ja wiem czy stary - raptem 16h, ale niestety widać ze gdy przychodzi do konkretów zaden "poszkodowany" przez Ukrainskich uchodźców nie jest w stanie zdania ze swoimi argumentami sklecić
@Atryu: tak na szybko bo jestem w robocie:
- brak mieszkań dla młodych polaków /zawyżone ceny mieszkań i najmu
- dzielone żłobki, przedszkola, szkoły z ukraińcami -> zaniżony poziom, skutki społeczne dla młodych
- przywileje dla ukraińców -> obciążenie dla budżetu państwa niewspółmierne do wkładu w pkb
- dłuższe kolejki do lekarzy
- wzrost przestępczości
Okej lecimy
- brak mieszkań dla młodych polaków /zawyżone ceny mieszkań i najmu
--> czy to nie jest czasem spowodowane przez kredyt 2% a takze pazeronosc developerow, nie jestem pewien czy ukraincy az tak bardzo wykupują mieszkania - chciałbym zobaczyć statystyki, posiadasz takowe?
- dzielone żłobki, przedszkola, szkoły z ukraińcami -> zaniżony poziom, skutki społeczne dla młodych
--> niestety tego nie wiem, sam nie mam dzieci, natomiast z tego co wiem również
@Atryu: ograniczam aktywność na wypoku zwłaszcza na tagu wojna i ukraina, bo i tak każdy tutaj jest okopany w swojej bańce i jedyne co cię czeka za wyrażanie swojego zdania to fala hejtu i zgłoszeń ale jeżeli zostałem wywołany to odpowiem no więc tak wkurza mnie kilka rzeczy:

-Ukraińcy chcą się asymilować tylko na swoich zasadach i sytuacje gdzie ktoś z Ukrainy mówi że masz się uczyć ich języka bo ich
-Ukraińcy chcą się asymilować tylko na swoich zasadach i sytuacje gdzie ktoś z Ukrainy mówi że masz się uczyć ich języka bo ich jest dużo to niestety przykra rzeczywistość

Podaj mi konkretny przyklad bo ja nie slyszalem o czyms takim gdzie do Ukraincy zmuszaja Polakow do nauki Ukrainskiego, znam za to odworotne sytacje gdzie to Ukraincy ucza sie polskiego
@mial85:
-z moich obserwacji i doswiadczenia ale nie tylko mojego także moich znajomych wynika że Ukraińcy są bardzo roszczeniowi i wiedzą lepiej (na przykład słynna akcja gdzie kazali nam oddać F16) co bardzo źle wróży bo jak zbiorą się do kupy i zaczną wystawiać nam żądania to możemy się obudzić z ręką w nocniku

Moze mi podac konrketny przypadek kto kazal i zacytowac cala wypowiedz bo nie slyszalem o tym zeby
@mial85:

-obecna afera zbożowa pokazuje że nie ma żadnego braterstwa, Ukraińcy grają w swoją gre i wypną się na nas gdy tylko przestaniemy być im potrzebni

Ale to chyba normlane ze miedzy panstwami sa tylko interesy, nie wiem czego sie dziwisz
@mial85:

- po pierwsze kobiety są hipergamiczne czyli zawsze będą wybierać mężczyzn o wyższej wartości i to nie jest żaden mit zostało to udowodnione naukowo, a w obecnych czasach gdy każda kobieta może spokojnie na siebie zarobić i być niezależna wszystko podkręcone jest x300 a Ukrainki to takie same kobiety jak Polki i szybko się od nich uczą więc takie bajanie że teraz wykopowe przegrywy będą miały szanse na związek z
@mial85:
-po drugie mimo że media na początku wojny bardzo usilnie staraly się wmówić nam że z Ukrainy uciekają kobiety i dzieci a mężczyźni wracają i dzielnie walczą co oczywiście wywoływalo w ludziach dysonans bo widzieli młodych facetów mówiących ruskobrzmiącym językiem na ulicach tak teraz powoli dowiadujemy się prawdy że miliony Ukraińców wyemigrowało przed i po wojnie ale dlaczego o tym mówię? bo to oni będą brać się i biorą za
@jan-kowalski-nieudany-eksperyment: "Firmy ukrainskie w Polsce
ukraińskich jednoosobowych działalności gospodarczych. Wśród branż dominują budownictwo, informacja i komunikacja oraz usługi. Zgodnie z informacją PIE, w styczniu 2022 r. obywatele Ukrainy otworzyli w Polsce 188 działalności gospodarczych" pierwsze z brzegu, mam konkretne firmy wysylac - mam kilka topow z branzy w ktorej pracuje czyli IT