Wpis z mikrobloga

@fanmarcinamillera: Do tego, żeby wysyłać na Ukrainę ludzi, którzy są tu legalnie, ale wjechali do Polski na podstawie np. lewej opinii lekarskiej o niezdolności do służby potrzebne jest zebranie dowodów i wszczęcie postepowania na Ukrainie, złożenie wniosku o ekstradycję, rozpatrzenie tego wniosku, decyzja ekstradycyjna ministra. Jest praktycznie niemożliwe, żeby to miało miejsce na masową skalę.
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: No jest, w Polsce też masz obowiązek obrony ojczyzny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą formalnie tych ludzi będzie się ewentualnie pewnie ścigać za oszustwa, fałszowanie dokumentów etc. niekoniecznie za samo uchylanie się od mobilziacji.
ale to jest prawnie legalne posyłać kogoś na front i prawdopodobną śmierć? Myślę że poza Polską i może Czechami to nie będzie za wiele krajów które się zgodzą na coś takiego


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: a legalne jest dawanie łapówki i wystawianie lewych kwitów o niezdolności do służby?
ja tylko zadałem pytanie, odpowiadaniem pytanie na pytanie nie dojdziemy do żadnego rozwiązania miras


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: zadałeś tendencyjne pytanie #!$%@?ąc je emocjonalnie. Gdyby to miało być merytoryczne pytanie z intencją rozwinięcia dyskusji, to brzmiałoby "czy legalne jest odsyłanie obcokrajowca z Polski jeśli wjechał do nas zgodnie z prawem oraz nie popełnił przestępstw w świetle naszego prawa".
@BennyLava: nie, ja zadałem pytanie czy to jest prawnie legalne posyłać kogoś na front i prawdopodobną śmierć?. W jaki sposób ktoś uciekł jest już drugorzędne dla mnie jednak oczywiście legalistycznie jakiś pretekst ekstradycji musi być. Zresztą nie ma tendencyjności w tym pytaniu i gwarantuję ci że na zachodzie rozpętałaby się burza jakby informacje o wysyłaniu ludzi na wojnę ukazały się w ichnich mediach.
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ:

@JPRW: ale to jest prawnie legalne posyłać kogoś na front i prawdopodobną śmierć? Myślę że poza Polską i może Czechami to nie będzie za wiele krajów które się zgodzą na coś takiego


Ale jeśli już jakieś wydalenia z kraju będą wprowadzone to nie po to żeby wysłać Ukraińców na front, tylko do Ukraińskiego więzienia za oszukanie komisji werbunkowej/korupcję. To co później się będzie działo to będzie kwestia Ukrainców.
nie, ja zadałem pytanie czy to jest prawnie legalne posyłać kogoś na front i prawdopodobną śmierć?. W jaki sposób ktoś uciekł jest już drugorzędne dla mnie jednak oczywiście legalistycznie jakiś pretekst ekstradycji być.


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: no właśnie zupełnie nie, w takiej sytuacji hipotetycznie Polska nikogo na front nie wysyła, tylko ekstraduje przestępców do osądzenia lub odbycia kary. Natomiast czy tą karą jest 100zł grzywny, 25 lat więzienia czy zesłanie do batalionu karnego*,
@BennyLava: ja szczerze wątpię w twoją znajomość Francji lub Niemiec skoro myślisz że nie będzie tam burzy jeżeli zaczną ekstradycje Ukraińców od nich na wojnę (powody ekstradycji drugorzędne jak wspominałem). Zresztą nie mam nic przeciwko zamykaniu granicy dla mężczyzn podczas wojny bo to po prostu konieczność, ja mówię tylko o odsyłaniu Ukraińców którzy uciekli przed wojną wykupując sobie lewe zwolnienia. Nie obchodzi mnie czy Ukraina potrzebuje rekruta na front czy zamknie
ja szczerze wątpię w twoją znajomość Francji lub Niemiec skoro myślisz że nie będzie tam burzy jeżeli zaczną ekstradycje Ukraińców od nich na wojnę


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: oczywiście może to być kwestia bańki społecznej, ale znam kilku Niemców i różnych Brytoli. Najśmieszniejsze że niektórzy z nich raczej sami by uciekali, ale jednocześnie uciekinierami gardzą uniwersalnie. xD Może opinia publiczna próbowałaby kręcić gównoburzę, ale psy szczekają, karawana jedzie dalej.

polska gospodarka na tym straci