Wpis z mikrobloga

#teoriespiskowe #plaskaziemia
Cześć, w końcu założyłem tutaj konto. Na wstępie zaznaczę, że nie jestem płaskoziemcom i nie ma wpływu na moje życie czy chodzę po ziemi okrągłej/płaskiej/wklęsłej. Aczkolwiek mam parę pytań które mnie nurtują i może ktoś mi wytłumaczy na chłopski rozum pewnie sprawy. TEORIA! heliocentryzmu powstała jest z nami od 1543 czyli prawie pięć wieków. Teoria zakłada, że jest słońce oddalone od nas między 3mln a 150mln km (w zależności czy wg. obliczeń Kopernika czy wg. obliczeń NASA), że ziemia i każda planeta jest okrągła, że księżyc jest naturalnym satelitą ziemii oddalony ok 360-400kkm który świeci ponieważ odbija światło słońca, takiej też teorii uczyłem się w szkole. Pytania które mnie nurtują i na chłopski rozum każą sugerować, że jednak ziemia jest płaska a nie okrągła.
-Kanał Sueski ma 160km i nie ma ani jednej śluzy a na takiej odległości krzywizna już jest i to nie mała
-Jadąc ze śląska autem na wakacje do Włoch na modelu heliocentrycznym jechałbym cały czas w dół a nic takiego nie miało miejsca, nie spaliłem hamulców przy granicy z Czechami.
-Lecąc z Katowic do Londynu czas podróży na wirującej ziemi czas podróży znacznie by się różnił w zależności w którą stronę lecimy (KTW-LON LON-KTW).
-Pociąg z Londynu do Edynburga musiałby się dosłownie wspinać co nie wydaję się być realnym na torach
-Kula wystrzelona z armaty która opada np po 10-12sekundach powinna być znacznie oddalona niż kilka/kilkanaście metrów. Ziemia wg. oficjalnej nauki kręci się~1674kmh na równiku więc przyjmijmy w Europie połowę tej wartości - 837kmh czyli 232m/s czyli 10 sekund ~2,3km.
-Wg. oficjalnej nauki ludzie w Australii żyją do góry nogami i woda nie ścieka ponieważ jest grawitacja, zajebiście silna grawitacja skoro trzyma tyle wody i miasta. Pytanie, jak tak silna grawitacja pozwala pływać rybom i chodzić ludziom.
-Wg. Pana Tysona z NASA osoba która w okolicach równika waży 86kg w Ekwadorze ważyła by 84kg. Nie pozostaje nic innego jak kupować złoto w Ekwadorze i sprzedawać na równiku. Albo lepiej, kupować na ziemi ognistej w Argentynie! To dopiero biznes!
-Częstym argumentem płaskoziemców jest, że woda zawsze pokazuje poziom - ciężko się nie zgodzić jeżeli wierzymy tylko i wyłącznie własnym zmysłom.
-Wg. oficjalne nauki, księżyc wiruje wokół własnej osi. Obserwuję "łysego" od lat i zawsze widzę to samo - znów polegam na zmysłach a nie "teoriach"
-Mnóstwo starych map z przed ery heliocentryzmu ukazujące ziemie jako płaską, pomimo tego starożytni nie mieli problemu z określeniem zaćmienia słońca/księżyca i to z dużą dokładnością.
-Wg. Oficjalnej nauki księżyc świeci, bo odbija światło słoneczne. No i znów wierząc własnym zmysłom a nie teorii mogę to obalić ponieważ mogę odbić światło słońca na różne sposoby i ZAWSZE daje ciepło a księżyc NIGDY nie świeci ciepłem.
-Podobno żeglarze nigdy nie obliczają "krzywizny ziemi" przy rejsach, ale teraz to nie ma co obliczać bo jest GPS - kiedyś nie było.
-U SciFuna w serii o płaskiej ziemi, mówił, że samoloty nie korygują lotu bo mają żyroskop. Ok. Tylko kiedyś nie miały żyroskopu i latały. Tak samo sterowce.

To tak na szybko, bo zagwostek mam znacznie więcej. Głównie chodzi o to, że opierając się na "chłopski rozum" i to co człowiek widzi i czuje ziemia jest płaska, za TEORIĄ heliocentryzmu opiera się oficjalna nauka której nie mam jak zweryfikować typu, że słońce jest 150mln km ode mnie, albo każda planeta jest okrągła - tylko nie mam tego jak zweryfikować. Nie wiem, "na oko" księżyc i słońce są tej samej wielkości. Oficjalnie nie ma ani jednego zdjęcia z kosmosu który by okazał krzywiznę ziemi, jest to time-lapse tylko, że na nim chmury się nie ruszają przez 24h. NASA twierdzi, że obecnie nie mają technologii by polecieć na księżyc. Pytanie zatem, dlaczego system w którym żyjemy miałby nas oszukiwać w takiej prozaiczej na pozór rzeczy, jakim jest kształt ziemi. Hipotez i teorii jest kilka. Najpierw jednak chciałbym się skupić na powyższych pytaniach i sensownych odpowiedziach. Zaznaczę jeszcze raz, że nie jestem płaskoziemcom tylko staram się udać swoim zmysłom i średnio wierzę w lądowanie na księżycu Apollo11, to że piramidy wybudowali niewolnicy jako grobowiec albo, że kilku arabów ukradło 2 samoloty i zniszczyli nimi kilka budynków kompleksu WTC11. Zapraszam do dyskusji.
  • 71
@Alpengeist77 Roznica polega na tym, że światło Słońca jest silniejsze i jak je odbijesz to to odbite światło ma krótszą drogę do pokonania niż światło odbite od Księżyca, które jeszcze musi pokonać wszystkie sfery niebieskie. Do tego światło Księżyca jest rozproszone ze względu na jego kulisty kształt. Do tego gdyby Księżyc świecił własnym światłem to by zawsze była pełnia.
-Kanał Sueski ma 160km i nie ma ani jednej śluzy a na takiej odległości krzywizna już jest i to nie mała

-Jadąc ze śląska autem na wakacje do Włoch na modelu heliocentrycznym jechałbym cały czas w dół a nic takiego nie miało miejsca, nie spaliłem hamulców przy granicy z Czechami.

-Pociąg z Londynu do Edynburga musiałby się dosłownie wspinać co nie wydaję się być realnym na torach

-Kula wystrzelona z armaty która
@Alpengeist77: Trudno powiedzieć jak jest naprawdę z wielu powodów. Wiemy co było sto lat temu, a jak było wcześniej to wiedzą nieliczni. Większość tutaj może ci odpowiedzieć oficjalną narracją bo nie zna prawdy, ani nie ma jak sprawdzić co jest prawdą a co fałszem, ale faktycznie wiele rzeczy oficjalnie powiedzianych to wciskanie nam kitu.
@kidi1: Załóżmy, że światło słońca jest silniejsze ale nie rozumiem jak ma mieć do pokonania mniejszą drogę niż do księżyca. Z resztą kula raczej pochłania światło. Jeszcze dodam, że wg. oficjalnej nauki księżyc jest od nas 400 000km czyli dojedziesz TDIkiem bez remontu dwumasy a słońce jest 150mln km!

Żeby zobrazować.

400 000 Sekund = 0.152103 Miesięcy

150 000 000 Sekund = 57.0386 Miesięcy

Różnica jest znaczna. Już pomijam jak ktoś
@Alpengeist77 Co do wody i jej poziomu. Zobacz filmy jak zachowuje się woda bez wpływu grawitacji. Zamienia się w kulkę, więc to, że zawsze szuka poziomu to nieprawda. Jak dołożysz do tej wody jakiś przedmiot np. kulkę metalową to też woda równomiernie się na nim rozłoży.
@Alpengeist77 Światło odbite ma do pokonania mniejszą drogę. Odbite od zwierciadła do termometra. Porównaj drogę światła między Księżycem a termometrem i drogę między lustrem a termometrem.
@Strigiformesman: Czyli jest wmówione, że się kręci ale nikt tego nie odczuwa. OK, załóżmy, że mamy tak sprane mózgi, że wierzymy teoriom zamiast praktyce. No ale kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy jest prawdą - czy jakoś tak. To tj. bym Ci wmówił, że monitor przed którym siedzisz obraca się wokół własnej osi ale ty tego nigdy nie widzisz bo odpowiada za to jakieś prawo teorii..

"Co do wody i jej poziomu. Zobacz
@kidi1: No to ta grawitacja trzyma tą wodę i pozwala się ułożyć w kulę? Czy jej brak pozwala się ułożyć w kulę? Nie mam jak sprawdzić jak się zachowuję woda bez grawitacji. Mogę jedynie sprawdzić w próżni i jak wszystko opadnie na dno a woda jeszcze zrobi poziom.
@Alpengeist77 Nie wiem co ma do tego próżnia i po co to poruszasz, ale tak, woda bez jakiejkolwiek siły opiera się tylko ja własnej grawitacji i równomiernie jej cząsteczki przyciągają się do siebie tworząc idealną kulę. Tak właśnie powstały planety i gwiazdy i właśnie dlatego mają taki kształt w tym Ziemia.
@Alpengeist77 Oczywiście plaskoziemcy wszystkie filmy nagrane w kosmosie uważają za fejkowe, ale od kiedy mamy loty paraboliczne to stan nieważkości możemy doświadczyć na naszej planecie.
@kidi1: No to ciekawe, bo poza modelem okrągłej ziemi woda nigdy nie układa się w kule, no może jako rosa na trawie ale to napięcie powierzchniowe i nie ta skala co planeta. Czym są planety i gwiazdy to nie wiem bo nie mam jak sprawdzić. Mogę jedynie wierzyć w teorie która średnio się klei. Z resztą jak ktoś weźmie porządny aparat i zrobi zbliżenie na gwiazdy to nie wyglądają tj. nam
@Alpengeist77 To weź ten sam aparat, unieś ponad atmosferę i zrób zdjęcie wtedy. Tak właśnie robią agencje kosmiczne zanim nam coś pokażą. Woda na Ziemi nie układa się w kulę bo działa na nią siła grawitacji Ziemi.
@Alpengeist77 Mam nadzieję, że się czegoś nauczyłeś. Ja spadam spać. Nie głów się za mocno na tym bo komercyjne loty w kosmos już są możliwe i cała ta sekta plaskoziemców niedługo przestanie istnieć.
@kidi1: Spoko, o mnie się nie martw. Nie jestem płaskoziomcom, po prostu nurtują mnie pewne sprawy. Co prawda nikt mi logicznie nie wytłumaczył albo podawał sprzeczne ze sobą argumenty ale wciąż to lepsze niż komentarz typu "xD". Na szczęście jest też kilku ludzi którzy sami się zastanawiają i mają wątpliwości.
Czyli jest wmówione, że się kręci ale nikt tego nie odczuwa. OK, załóżmy, że mamy tak sprane mózgi, że wierzymy teoriom zamiast praktyce. No ale kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy jest prawdą - czy jakoś tak. To tj. bym Ci wmówił, że monitor przed którym siedzisz obraca się wokół własnej osi ale ty tego nigdy nie widzisz bo odpowiada za to jakieś prawo teorii..


@Alpengeist77: Ale dlaczego niby miałbyś to odczuwać? W
@Alpengeist77: Myślę, że nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania... Bo musiałbyś podebatować z kimś takim jak SciFun. Jaką masz więc teorię którą uważasz za najbliższą prawdy?

Jakie tematy bardziej przyziemnie masz jeszcze w zanadrzu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LordDarthVader: Tj. pisałem. Mi osobiście nie robi różnicy kształt ziemi. Jest okrągła, tylko pytanie czy jak piłka, czy jak pizza. Np. Pan Hermaszerwski, Polak który był na orbicie powiedział, że jest płaska. On w przeciwieństwie do nas miał jak to zweryfikować, ja może za kilka lat sam będę miał możliwość delikatnej weryfikacji. Oglądałem serie SciFuna i imo to seria dla gimnazjalistów, żeby obśmiać płaskoziemcówi przez 3 odcinki nie powiedział nic sensownego.
Ziemia wg. oficjalnej nauki kręci się~1674kmh na równiku


@Alpengeist77: To jest jakiś podział na oficjalną i nieoficjalną? xD No nie ma.
Gdybym ja nie czytał od 15 lat kreacjonistycznych wysrywów to bym może uwierzył, że jesteś czegokolwiek ciekawy tutaj.
I po kiego mi tu pogubiasz słowo TEORIA jakby nie wiem miałbym być ślepy czy co. Styl pisania szurów z najgłupszych forów internetowych.