Wpis z mikrobloga

Czesc, razem z żoną chyba będziemy wyprowadzać się z Wrocławia. Powodem są ceny nieruchomości. Zarabiamy tu łącznie 12k, średnia cena metra to jakieś 11k. Uzbieraliśmy 150k, za rok będzie to 200k. Jak patrzę na ceny w Katowicach, Tychach to za rok ten nasz kredyt tam byłby bardzo mały. Tam z tego co widziałem średnia to 7-8k za metr. Czyli mieszkanie 50m jakieś 350k, we wro jakieś 600k na zadupiu. Nie znamy jednak Katowic ani Tych. O Tychach słyszałem bardzo dobre opinie. Podobno jest zielono i spokojnie, my takie klimaty lubimy. Ja jestem konstruktorem mechanicznym, żona praca biurowa/podatkowa. Czy tam zarabia się dużo mniej? Lubimy Wrocław, ale czuję się tu coraz mniej jak w pl (rosyjski/ukraiński język dominuje w tym mieście, robi się jakoś mniej bezpiecznie) no i chyba nas nie stać na wrocek :(czy ktoś już wykonał taki ruch (wyprowadzka z wrocka na slask? We wrocku mieszkam już 12 lat, znajomi powyjezdzali, żony też, jest kilku znajomych, ale nie będę na nich patrzył. Dlaczego nieruchomości tam sa o tyle tańsze? Marzył nam się dom pod wrockiem, ale chyba nas nie stać :( ewentualnie pod Krakowem ale w mojej branży tam podobno cienko. czy w naszym przypadku najlepiej jak najszybcej brać ten kredyt 2 procent? Słyszałem że to darmowy kredyt i warto ładować się wysoko. Czy ktoś wie czy w 2024 jeszcze on będzie? Nie wiem czy dawać duży wkład własny czy jak najmniejszy a kasa żeby pracowała na lokacie. Czy może jednak zostać we wrocku, zapłacić więcej za nieruchomość bo ten kredyt 2 procent nas trochę wyratuje? Bardzo martwi mnie że muszę kupować mieszkanie nie dom, bo wiem jacy potrafią być sąsiedzi :( mamy już koło trzydziestki i trzeba pójść w te albo wewte bo myślałem że uzbieram sobie na większość nieruchomości w ciągu kilku lat ale co nie zbieram to ceny o więcej rosną i nie ma już to sensu chyba.

#tychy #katowice #wroclaw #krakow #nieruchomosci #mieszkanie #dom #zabrze #chorzow #ukraina
  • 67
  • Odpowiedz
  • 0
@niedorzecznybubr: to jest do ustalenia. Ja zarabiam tu 6k jako konstruktor żona tyle samo w biurze na excelu. Wiadomo że będziemy badać rynek wysyłając aplikacje, ale najpierw chciałem jakby popytać czy taki ruch jest racjonalny, jak tam się żyje :) dzięki za odpowiedź :)
  • Odpowiedz
  • 12
@Aleale2: Co jeszcze powiesz ciekawego Mykola? W niedziele tez pracujecie w trolowni ukrainskiej czy wolna niedziela na budowie w breslau? usuwam ten tag z posta bo to jakas masakra, widlarzy nie pytam o zdanie.
  • Odpowiedz
@wrokikus1: Życzę Wam powodzenia. Weź pod uwagę kupno domu pod miastem ale bardzo blisko przystanku kolejowego. W kilkanaście minut będziesz w centrum miasta. Koszt m2 o wiele niższy a zyskujesz dużą komfortową przestrzeń do życia, trawę i grilla :)
  • Odpowiedz