Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki i mirabelki, jak stać się bardziej towarzyskim? Poprawić swoje social skille?

Przez #!$%@? dzieciństwo i bycie zawsze wybieranym na "kozła ofiarnego" w szkole (w konsekwencji ciągła walka o #!$%@? się ode mnie) mam jakieś #!$%@? przerzucie, że każda nowa osoba jaką spotykam chce mnie w jakiś sposób skrzywdzić, albo z góry zakładam że mnie nie lubi i ma tylko do mnie jakiś interes. To jakaś fobia społeczna?

Podejrzewam, że działa w moim przypadku ten sam mechanizm jak u psa, który był bity przez ludzi i później boi się każdego kogo napotka (tak wiem zajebiste porównanie).

Podbijać do losowych ludzi w galerii i jakoś zagadywać? Chyba jak z każdą rzeczą będzie trzeba powoli nabijać expa i z człowieka na człowieka będzie coraz łatwiej - miał ktoś podobną sytuację? Nie chcę pozostać #!$%@?ą do końca życia

#terapia #kiciochpyta #psychologia #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim: Wydajesz się ogarnięty i samoświadomy; Dlaczego wiec uważasz, że zagadywanie obcych pomoże ci w przeświadczeniu, że inni chcą cię skrzywdzić i że nie jesteś w stanie być lubiany?
Uważam, że jeżeli masz wyzej opisane problemy (nie jesteś w nich sam, to częste zjawisko), to to towarzystwo nic ci nie da, bo podświadomie będziesz ich z leku odpychał i i tak uważał, że cię nie lubią.
Jeżeli chcesz to przezwyciężyć to
@mirko_anonim jak będziesz zagadywał losowych ludzi to tym bardziej zostaniesz #!$%@?ą.
Nie każdy musi być duszą towarzystwa z różnych powodów i jeżeli tego nie czujesz to nie staniesz się ekstrawertykiem, który nawiązuje znajomości z każdym, kogo spotka. Musisz to po prostu zaakceptować i skupić się na tym, żeby znaleźć choć garstkę osób przy których będziesz się czuł swobodnie takim jaki jesteś, niż udawać na siłę kogoś kim nie jesteś, bo na dłuższą
✨️ Autor wpisu (OP): @iamNadia

Szczerze mówiąc to trudno nie przyznać Ci racji, mały plaster nic nie wskóra przy ogromnej otwartej ranie. Domyślam się, że za terapię trzeba trochę zabulić a w tym momencie w życiu wolałbym raczej nie wydawać pieniędzy na takie rzeczy, więc pozostaje mi chyba tylko opcja 2.

Polecasz jakieś konkretne książki o tych tematach do zgłębienia wiedzy? I tak miałem ostatnio zacząć więcej czytać w wolnym czasie.
✨️ Autor wpisu (OP): @troglodyta_erudyta

Z natury jestem introwertyczny, ale ciężko trochę się z tym pogodzić jak u znajomych (mam ich bardzo niewiele) ciągle coś się dzieje. Mam wrażenie, że coś tracę i mój introwertyzm przerodził się w jakąś fobie społeczną. Jeden ma kolejną z rzędu dziewczynę, drugi też jakąś znalazł choć jest największą #!$%@?ą jaką znam XD. Nie czuję się od nich w żaden sposób gorszy i #!$%@? mnie fakt,
@mirko_anonim kiedyś tu pisałem o tym.

na spokojnie zacznij zagadywać to obsługi w sklepie:
- czy macie to na stanie
- kiedy przyjedzie
- gdzie to na półce leży
- a możesz mi to odłożyć przyjdę jutro

to Ci pozwoli przełamać barierę.

i teraz super bzdurny moral:
jakąkolwiek usłyszysz odpowiedź potraktuj tą osobę jak najlepszego przyjaciela
na samym początku: dziękuję wystarczy,
później jak będziesz chciał to pociagniesz rozmowę.

daj sobie czas, pomyśl
@mirko_anonim zapoznaj się z koncepcjami związanymi z terapia schematów a może nawet wybierz się na taka do specjalisty. To ze już widzisz co jest nie tak ale nie znasz jeszcze pojęć i literatury z tym związanej to wbrew pozorom duży krok ku lepszemu. Życzę dużo wytrwałości w pokonywaniu swoich schematów myślenia i działania. To będzie ciężka praca nad sobą ale na pewno zaowocuje w przyszłości cudownymi znajomościami
@mirko_anonim: Na pewno przeczytaj książkę: ,,umysł ponad nastrojem”, ona jest stricte napisana żeby pomoc w walce z tym, z czym Ty masz problem; ,,Jak być dobrym dla siebie” aut. dr Kristin Neff, może coś od Dale Carnegie?
Co do dalszej literatury i nie tylko, to ,,zanurz sie” w rozwoju osobistym i psychologii; W bibliotece znajdziesz dużo książek w tym temacie, a w internecie materiałów o pracy nad sobą
@iamNadia:

może coś od Dale Carnegie?


xD Carnegie to jest coaching pisany dla ludzi, co tylko mieli gorszy okres w życiu, a nie do ludzi, co są całe życie samotni i mają zerowy social skill. Już było tu parę takich osób co to przeczytało i się wyżalała, że jak byli samotni tak są nadal. To się może przyda jak chcesz skille biznesowe zwiększyć i tyle, ale na social skille nie ma
@mirko_anonim: Jak chodzi o social skille to nie ma na coś takiego terapii ani książki. Wiem, bo to przerabiałem. Tu by pomógł TUS może, ale dla dorosłych w Polsce to nie jest organizowane, bo widocznie dobrodusznym terapeutom to nie przekłada się na wypłatę. Możesz sobie wyleczyć fobię co najwyżej, ale jak miałeś braki to i tak pozostaną i tu musisz sobie poradzić sam. Z tym, że też nie słuchaj tych rad