Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tl;dr Nie wiem gdzie zamieszkać

Ostatnie 2 lata mieszkałem w Warszawie, ale ceny najmu i inne okoliczności sprawiły, że postanowiłem zacząć szukać mieszkania zamiast ładować kasę w kieszenie tfu landlordów. Wróciłem do rodziców, ale nie chcę, żeby ta sytuacja trwała miesiącami. Początkowo myślałem o #warszawa , ale ceny w porowaniu z q1 tego roku zbijają z nóg (Siekierki +4k na metrze ehhh). Druga sprawa to nie wiem czy potrzebuję, albo nawet chcę się pchać do stolicy. #pracazdalna wiec mogłbym pomyśleć o obwarzanku warszawy, ale nie chciałbym też trafić na kompletne zadupie. Chciałbym mieszkać w miejscu gdzie jest dosyć zielono, bez widoku na obskurne blokowiska i ulice, na ktorych ciagle przejezdzaja samochody. Jedyne czego mi w zyciu potrzeba to siłka, basen, sklepy spożywcze i jakieś spotkania towarzyskie (np. planszówki). Możecie polecić jakieś miejscowosci? #pruszkow #piaseczno #legionowo może coś z tego? Nie chciałbym się za bardzo oddalać od stolicy, bo nie wiem czy i kiedy przyjdzie dzień sądu i każą #programista15k wracac do biur xd Najchętniej to bym się ewakuował w góry np. do #bielskobiala ale znowu wtedy daleko do rodziny :| Ehh co robić, deprecha łapie.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
hciałbym mieszkać w miejscu gdzie jest dosyć zielono, bez widoku na obskurne blokowiska i ulice, na ktorych ciagle przejezdzaja samochody.


@mirko_anonim: no tego nie przewidzisz. Jezeli dzis jest zielono to jutro moga byc tam bloki. Wszystko zalezy jak bardzo miejsce jest atrakcyjne.
@xede: Żyrardów to straszne zadupie. Bardzo daleko od Warszawy.

@mirko_anonim Ostatnio jeździłem klasycznym mustangiem na wysokości Michalina. Widziałem bardzo dużo nowych domów i podobno dojazd jest bardzo dobry czy to samochodem czy pociągiem.

Mam tą samą rozkminę, bo nie chce rezygnować z Wawy, ale chciałbym się przeprowadzić w fajne miejsce (to może być centrum gdzieś dalej od głównych ulic) ale za rozsądną cenę
@xede: Nie no, to jest pod Warszawą przecież. Zaledwie 60 km, co może być w teorii odległe, ale z drugiej strony jest tuż przy linii kolejowej, więc do centrum jakieś 30 min - niewiele dłużej niż komunikacją z obrzeżnych dzielnic Warszawy. Ogólnie ta część "obrzeży" Warszawy jest dosyć miejska - Grodzisk, Podkowa Leśna, Milanówek, Pruszków. To też zmienia percepcję, że tak ciągle "miejsko", a nie 60 km, ale na jakiejś totalnej
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @cwlmod Mi bardzo by pasowaly Siekierki, ale 1) nie ma na ten moment za bardzo co kupic. Ziemie są wykupione przez developerów i będzie się tam jeszcze działo, ale to lata zajmie, a ja potrzebuję "na teraz" 2) ceny są koszmarne. 18k na terenie zalewowym? :|