Wpis z mikrobloga

@MurLand 11 lat temu wynajmowalem pokoj za 600-700zl. Obecnie pokoj to koszt ponad 2x, kawalerka zaczyna sie kolo 2.5, a dwupokojowe 3-3.5 w Warszawie. Kawalerka w cenie netto minimalnej krajowej, a gdzie zycie? xD
  • Odpowiedz
@korin_: @krash musicie troche lepiej sie poreflektowac bo nawet opozycja jest swiadoma ze obecna sytuacja w polsce nie sprzyja przegranej pisu. Zyje sie dobrze, na tle innych krajow wrecz bardzo dobrze. Ludzie nie glosuja za opozycje glownie z tego powodu i to przyznaja nawet tak fanatycznie antypisowskie media jak krytyka polityczna.

Faktem jest ze PO przecietnemu polakowi kojarzy sie z bieda gdy wladza balowala, a emerytom ktorych jest pelno z podwyzka
  • Odpowiedz
@krash ojej a czemu na tym obrazku nie ma ile firm się aktualnie otworzyło a tylko jest ile "wznowiło"
ale faktycznie chyba jesteśmy w dupie ,bo jest dużo przykładów na zamykane firrmy. tzn nie ma żadnych ale za to jak zamknęla się pierkania w Pierdziszewie Górnym, to wykopy histeryzowały "ZACZYNA SIĘ!!!!111"
nie jesteśmy w dupie, w skali wzrostu gospodarczego i bezrobocia, jesteśmy zieloną wyspą, w Europie
  • Odpowiedz
inflacja to wina PiSu ale sukcesy z walka z bezrobociem to już nie bo nie pasuje do narracji xd oczywiście, że miedzy innymi to zasługa PiSu


@MurLand: Oczywiście, że PiS ma zasługi na polu walki z bezrobociem. Po pierwsze emigracja z Polski wciąż jest znacząca, a dzięki PiS coraz więcej Polaków w ostatnich latach myśli o wyjeździe z kraju. Po drugie ze statystyki bezrobotnych wyrzucono osoby trwale bierne zawodowo. Więc nie
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski:

branży IT opuścili wynajmowany za 1000 funtów miesięcznie trzypokojowy dom w Cambridge i po 18 latach mieszkania w Wielkiej Brytanii przeprowadzili się do Gdyni, gdzie mieszkanie kosztuje ich jedną piątą tego.


Doczytałem do tego momentu. Daj mi linka do 3 pokojowego domu wynajmowanego za około tysiąc złotych w Gdyni ;) chętnie się przeprwadze ze wsi bo tutaj tak tanio nie ma ;)
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski: no to może być 3 pokojowe mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba, że się przeprowadzili z 3pkojowego domu do kawalerki 30m2. Ale w sumie możesz mi dać linka i do kawalerki za 1k :D też się przeprowadzę bo ciągle to dobra oferta haha
  • Odpowiedz