Wpis z mikrobloga

ile masz teraz lat?


@Volantie: 30

Zawod ktory teraz wykonujesz slabo przyszlosciowy?

Bardzo słabo :D

Jak angielski i niemiecki?

Po niemiecku normalnie gadam i oglądam filmy. Angielski rozumiem w 95%, gadam gorzej bo to "głupi" język.

Generalnie faktem jest ze duzo osob wysyla CV ale bierz pod uwage to, ze niektorzy zrobia zwykly kurs na udemy i juz wysylaja cv, duza czesc ludzi nie ogarnia co to git/github nie mowiac o
@jakismadrynickpolacinsku:

Dlatego tak myślałem, żeby załapać jakąś zdalną z w.w. jęykami na HO i uczyć się w domu

Na tym wyjdziesz najlepiej - języki nie są w ogóle przyszłościowe. Za to będą atutem w rekrutacjach IT gdzie wymagają niemieckiego do codziennej komunikacji.

Już nie wiem czy tak cisnąć to #programowanie

Myśl o perspektywie 5+ lat, nie tylko o najbliższym roku czy dwóch.
Widełki entry po 8k nawet 10k A tutaj wychodi na to, że miałbym się mierzyć z kilkuset osobami xD


@jakismadrynickpolacinsku: To prawda. Tylko wejdziesz z tym językiem na entry level 8k i jest to zarazem początek jak i koniec twojej drogi zawodowej. Nic dalej nie ma.
W programowaniu też są wejściowe oferty po 7k netto, tyle że za 5 lat możesz skończyć na 20k.

Myśl o perspektywie 5+ lat, nie tylko
@Yamasen:

Tylko wejdziesz z tym językiem na entry level 8k i jest to zarazem początek jak i koniec twojej drogi zawodowej.

To miałem na myśli + fakt, że AI coraz lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem mowy, tekstu, i tłumaczeniem więc te prace będą dodatkowo stopniowo znikać.

Jedyny use case języków to będzie albo przeprowadzka, albo praca w zagranicznym zespole. Póki co jest jeszcze sporo fajnych ofert gdzie wymagają niemieckiego lub jednego