Wpis z mikrobloga

@iMarket Google teraz dość często wybiera takie trasy, które prowadzą przez zadupia i drogi osiedlowe. Ostatnio nawet nawigacja kazała mi jechać starą droga, wzdłuż nowej drogi ekspresowej, żeby parę kilometrów dalej kazać mi na nią wjechać. gdy w drodze powrotnej jechałem cały czas droga ekspresowa wbrew nawigacji to na zjazdach kazała mi na ów stara drogę zjechać xD
@patryk_66: ostatnio do pragi jechałem, zawsze korzystam z targeo bo targeo przy mapach google jest jak ferrari koło autobusu miejskiego ale ma tego minusa że to jest tylko mapa p0lski
ja #!$%@? jakie cyrki ta mapa odstawiała to #!$%@? w piździe się to nie śniło
regularne proponowanie tras dłuższych o 15-60 minut, problemy z gps, ustaleniem pozycji, najlepiej to #!$%@?ło jak na skrzyżowaniu z nakazem jazdy w prawo kazało mi skręcić
@patryk_66:
W Krakowie obecnie mapy google kierują prosto na Dietla, w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Szczegół, że jest tam znak zakazu wjazdu...Policja ustawia się zaraz za wiaduktem kolejowym i łapie hurtem używających nawigacji. Prawdopodobnie, google tak kieruje, bo ruch tramwajowy odbywa się tam normalnie.
@Umenczon: tak zrobiłem, ale zanim dojechałem to sprawdziłem jakie mecze zakończyły się w ciągu ostatnich 20 minut. Jak dojechałem, to okazało się, że jeszcze grają, Postawiłem na zwycięzców (których już znałem) wszystkie moje oszczędności. Teraz jestem milionerem.
@Marek_Licyniusz_Krassus: Dokładnie ciągle musisz klikać "Odrzuć". Pierwszy raz to słuchałem tego gówna to zamiast jedną trasą cały czas jechać to jechałem zygzakiem. Jadę pierwszą trasą, dostaje komunikat, że jest szybsza droga no to jadę a na tej nowej trasie z powrotem na starą drogę jedź, bo szybciej 3 minuty ale na te wszystkie kombinacje to straciłem z 30 minut xD
To zrzut z 2016 więc już raczej działają lepiej.


@Broximon: nie działają xD co chwila sugeruje drogi naokoło które jedyne co robią to bez sensu wydłużają trasę.
Mmm tak dziękuję Google Maps, właśnie tego mi było trzeba - dojechać wolniej na miejsce
zakładam, że tego typu "chochliki" to trasy busiarzy, i google zaczyna myśleć, że wszyscy chcą tak jeździć, mimo, że to dłuższa droga


@DD2137: nie, to pojawiło się po wprowadzeniu dyrektywy unijnej, że użytkownik powinien mieć kilka tras do wyboru...
Sprrawdźcie, czy nie macie włączonej opcji oszczędzania paliwa. Jak się tego używa, to potrafi przez wiochy kierować naokoło, bo jest np. lepsze ukształtowanie terenu i czasem się trochę zaoszczędzi. Planery rowerowe typu Komoot też tak robią, bo tam większe zużycie energii to automatycznie więcej pedałowania.
pokazuje mi alternatywę która jest o godzinę dłuższa. Po #!$%@??


@Chris_Karczynski: Wybierz dowolne:
bo trasa jest bezpłatna,
bo trasa jest krótsza,
bo trasa jest ekonomiczniejsza,
bo trasą codziennie odwozi dzieci kierowca szkolnego autobusu.
@DD2137: i w czasach galopującego rozwoju AI mapy podejmują takie decyzje? Dla mnie to śmiech na sali. Na pewno będe jechał godzinę dłużej, bo jest krócej 50 km jadąc po dziurach zamiast autostradą. Tym bardziej że często robię te same trasy i nigdy nie wybieram alternatyw.
@patryk_66 Ostatnio też mi się się zdarza dostawać sugestie z dupy, typu "zawróć na drodze z dużym ruchem, gdzie nie da się zawrócić inaczej niż na trzy" albo "skręć w lewo na nakazie jazdy w prawo".