Wpis z mikrobloga

Po prawie 4 latach z #ender3 i prawie tyle drukowania bez problemów (tylko z PETG) postanowiłem sobie go bardziej zmodować. Jedyny mod jaki mam to wymieniona płyta główna i wiatraki. Chcę go przerobić na Directa (bo chcę podrukować trochę z elastycznych materiałów) i przy okazji dać większe wiatraki do chłodzenia ale zanim to zrobię założyłbym drugą oś z. Widziałem różne wersje, na jednym silniku i pasku, na dwóch silnikach z jednego sterownika lub z osobnych. Stwierdziłem że skoro mam wyjście na drugi silnik Z to po co kombinować z jakimiś rozgałęziaczmi. I pytanie do was, kolegi, macie jakiś zestaw na drugą oś Z do polecenia? Albo gdzie szukać wiedzy i opinii? Bo większość hobbystów teraz siedzi na grupkach na Facebooku a znalezienie czegokolwiek tam grozi załamaniem nerwowym.
Zwiększać prędkości nie potrzebuję. Drukuję tylko tyle co potrzebuję do innych hobby.
#druk3d
  • 8
@Bialkowoz: drukuj samodzielnie - obojętnie czy dasz układ 2 śruby 1 silnik , czy dwa silniki - to nic nie zmienia, silnik osi Z jest i tak znacząco mocniejszy niż potrzeba.
A precyzja synchronizacji dwóch osi - nie ma znaczenia, raz dobrze ustawione zostaje, bo (o ile masz mechanikę osi Z sprawną i dobrze rolki ustawione, nie dające zbytniego oporu) grawitacja działa i kasuje luz zawsze w dół - więc jeśli
@vaio: @Bialkowoz Potwierdzam - ten paskowy mod jest prosty a przyjemny, na jedym silniku do zrobienia, Nawet mam na jednym enderze i jest ładnie. Jedyny chyba minus to te drukowane zębatki ;) jakoś mnie to sie nie podoba, choć .. działa.
Jakbyś chciał to oferuję komplet części drukowanych w ASA do tego ;)