Wpis z mikrobloga

@Tulky: dosyć duże pole, żeby móc jednoznacznie ocenić rejon. Mi tu się zawsze dobrze mieszkało i mieszka, blisko Pietryna, dworzec, tramwaje, manufaktura, jakieś urzędy, uczelnia czy praca. Patola jak patola i jak wszędzie w Polsce, czasem wydziera ryja, czasem jest cicho, ogólnie nie czuję się jakoś niebezpiecznie chodząc i wracając nocą. Na minus jednak to jest śródmieście, więc trochę tłoczno czy ruchliwiej niż na Retkinii czy Teofilowie. Pytanie czego oczekujesz od
@sked: A z którego w rejonu w Łodzi albo miasteczka w okolicach w rejon zaznaczony na mapie dojedzie się komfortowo komunikacja albo samochodem?
@Tulky Zawsze to powtarzam. Cale życie tu mieszkam. Dokładnie Śródmieście Wschód. I Nie wyobrażam sobie gdzie indziej. I jedno zdanie do komentarza powyżej. Do klubów na Pietryne 20 min z buta lub MPK moment. Manu czy Galeria 5 minut więcej. Parków w okolicy conajmniej 6. A i Fabryczny blisko. Służę innymi detalami :)
@Tulky: mi to ciężko stwierdzić od przyjazdu do Łodzi mieszkałem na śródmieściu, więc dla mnie byle Bałucki rynek czy inne obrzeża są już daleko, ale może Retkinia z 10 dałaby radę dojechać w miarę szybko pod central
@sked Dla mnie to samo ;) Ale jak coś to Karolew bliżej centrum. Dojazd tramwajami szybki. A i z buta niedaleko. Retkinia jednak dalej, tyle, ze tam więcej rzeczy na miejscu.
@assurin I co? W tym z moich pieniędzy. I bardzo dobrze. Mało tego. To był mój pomysł z innym typem (zapewne nie tylko nasz) i nawet wywiad ze mną robili. Tak. Chwale się.
@Tulky No może. Ale ostatnio znów byłem na spacerze. Ławeczka. Na Włókienniczej. Przed remontem pieszo nie byłem nigdy :D Raz jak już wszystkich wywalili przed remontem ;)
@Tulky jeśli lubisz
*najdroższa komunikację miejska, ktora zarazem jest jedną z najwolniejszych
*brak jakikolwiek P+R i ogólnie parkingów miejskich
*brak koordynacji remontów dróg
*brak nadzoru nad remontami, przez co drugi remont jest do poprawy
*ciągły PR władzy, który wywala do kosza od razy każdy wniosek mieszkańców
To nawet ok, są plusy na pewno.
*Dużo zieloni(jeszczeż bo już kombinują iak wyciąć lublinek)
* tanie usługi
* dużo sportu
* zoo plus całe zdrowie