Wpis z mikrobloga

@Itslilianka: ja używam tylko pauzy w jedzeniu i ułożenia oznaczającego, że skończyłam, chociaż u mnie są subtelne różnice w ułożeniu tych sztućców.
Nie mam pojęcia, skąd to wiem, raczej nauczyli mnie rodzice. Nie mam pojęcia, czy ktoś na to zwraca uwagę w restauracjach czy imprezach rodzinnych i u znajomych- raczej nie XD u mnie po prostu to odruch.
  • Odpowiedz
@Itslilianka W moim mieście i w rodzinie nie używa się sztudzcow i talerzy. Jemy prosto z garnka, albo jednej miski. Podejrzewam, że wszyscy tak robią, ale nikt się nie przyzna. Niby są jakieś talerze i widelce, ale szczerze wam powiem że wyciągaliśmy je może 2 razy jak przyjechała rodzina z Niemiec.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: #!$%@?. Obowiązują tylko dwie pozycje - ciagle jesz i skończyłeś. W dodatku pozycja „skończyłem” nie jest jedna na całym świecie, bo w UK, USA i Europie są trzy różne, choć podobne.
W restauracji nie musisz wysyłać kucharzowi jakiegoś tajnego kodu, bo kelner sam zapyta, czy wszystko w porządku.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: ja pier... Więcej wymyślacie sobie tych bzdur, 40 ułożeń sztućców, 20 ułożeń rąk przy stole, 13 sposobów wiązania krawata i 24 sposoby wiązania muszki, 7 sposobów wiązania butów (zależnie od okoliczności!) Napchajcie sobie tym te puste łby i potem się dziwicie że ludzkość nie może nadal wymyślić leku na raka czy co zrobić z głodem w Afryce. Ciekawe o czym ci wszyscy ludzie myślą w tym czasie gdy tyle problemów
  • Odpowiedz
@cooles: Nie niestety a na szczęście, kultura to rozumiem, ale savoir-vivre jest wymysłem ludzi którzy nigdy nie skali się pracą, nudziło im się i wymyślali pierdoły, już dawno powinien wylądować w tym samym rynsztoku gdzie łby burżuazji podczas francuskiej rewolucji.
  • Odpowiedz