Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@zimne_piwo: nie strasz bo się zesrasz. Ja akurat jestem młody i płacę zus, a emerytury nie dostanę bo to stary system bismarca czyli piramida finansowa- płacisz składki zus i nfz na utrzymanie i leczenie obecnych emerytów za "niespisaną" obietnicę, że pokolenie moich dzieci i wnuków będzie płaciło składki na mnie- problem jest taki, że wymieramy, demografia jest taka że Polska się starzeje i wymiera, dzieci coraz mniej się rodzi a Polacy
@Nowystaryziel: ten system taki jest - opłacasz sam w sensie prowadzisz działalność to proszę pochwal się jaka składkę odkładasz.

jeżeli prowadzisz działalność to zkładam że masz wiekszy zysk niż 2,3 średnie krajowe netto bo inaczej taka działalnośc nie ma sensu

i prosta kalkulacja: średnia w lipcu 7485,12 zł brutto co daje 5430zł netto i tutaj składka ZUS to ok 1 030 zł

zatem jak masz do opodoatkowania zysk w miesiącu ok
@zimne_piwo: opłacam zus dobrowolnie mistrzu, ale sobie zawieszę- ewentualnie tylko składkę rentową będą płacił. Nie mam działalności, bo mam specyficzny dobrze płatny zawód i na szczęście nie muszę dokładać do systemu. Zresztą co to za jakieś przechwałki skoro temat był w ogóle o sensie opłacania zusu, skoro emerytury i tak na oczy nie zobaczę jeżeli sam sobie nie odłożę i nie zabezpieczę się na starość?
@Nowystaryziel: taki co pierdziela że meerytury nie zobacza słyszałem w 1997 jak rozpoczynałem prace - teraz są na emie i w morde sobie plują za na działalności odkładali najnizsza stawke przy całkiem wysokich zyskach zyski skonczyly sie 10 lat przed ema i teraz kryzysik

wiesz co jest pewne na tym świecie? śmierć i podatki - a zus to forma podatku
@zimne_piwo: ja akurat w rodzinie mam ludzi którzy pracują na etat i prowadzą jednoosobowe działalności i przez nowy wał, oraz mus przejścia na vat i płacenie na samym początku dwa razy po 13% i nfz rezygnują po woli z działalności przez zmniejszenie swojej konkurencyjności cenowej i tego że się przestało opłacać pracować. Z zusem przy obecnej inflacji i sztucznym dodruku i podnoszeniu płacy minimalnej przyszłość nie napawa optymizmem. Politycy będą co
ale stary jednoosobowa działalność na kontrakcie niczym się nie różni od sprzątaczki z własnym kiblem do sprzątania

to był wał nowego układu komuchów SLD żeby taniej było opłacać fakturę niż utrzymywać pracownika - nie mów mi tu o nowym ładzie - takie właśnie pseudo firmy znikają i bardzo dobrze.firemka która wystawia jedna fakturę w miesiącu na kontrakcie nie ma prawa istnieć - w żadnym kraju europejskim nie było takiego % udziału jednoosobowych
@Nowystaryziel

Nie wiem czy ja jestem jakiś upośledzony, ale wolę wybrać to drugie a to pierwsze dla zarządu mnie brzydzi. Czyli lewica chce wprowadzić to pierwsze, tzn. miłość transrasową i wiekową?


Po prostu zbyt krótko siedzisz w uniwersum partii korwinowych. Korwin ma na koncie kilka wypowiedzi o tym, że lekka pedofilia jest nieszkodliwa społecznie, że nic się dziecku nie dzieje jak je ktoś poklepie po pupie. Mało tego, lepiej wysłać dziecko pod
@zimne_piwo: jaka przystawka, pracujesz w firmie budowlanej na etacie, a na działalności gospodarczej robisz projekty i jak zdasz testy państwowe to możesz być inspektorem, który odbiera budowy- musisz założyć działalność i płacić podatki, oraz zus drugi raz, chociaż nie masz żadnych przywilejów z tego, np 7% nfz od działalności a pierwszeństwa w kolejkach do leczenia nfz nie masz. Przechodzisz na vat to musisz płacić 2 razy 13% i już projekty się
@Pandzior: Co Wy z tymi psami? Sam nie będę głosował na konfederację ale przecież psy poza paroma rasami, które nie są agresywne powinny być zutylizowane i co najwyżej pokazywane w zoo.