Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jest sens wskoczyć na fina z minoxem, jeżeli zbadałem poziom DHT i wyszło mi że mam w normie?
Zauważyłem, że przerzedzają mi się włosy tak ze momentami widac skalp, a zawsze mialem bardzooo geste wlosy
Jakies rady? dodam ze dopiero 23 lata na karku
#zakola #lysienie #finasteryd #minoxidil #loxon



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: badanie dht nie ma sensu bo tu nie chodzi o jego poziom a o wrażliwość mieszków na dht, dwóch facetów będzie mieć ten sam poziom dht i jeden będzie łysy w wieku 30 lat a drugiemu włos z głowy nie spadnie, najpierw idź do lekarza i zdiagnozuje czy to faktycznie androgenowe
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Po pierwsze sprawdz najpierw czy nie jestes wrazliwy na inhibitory DHT. Z ta wiedza co teraz posiadam zrobilbym cos takiego:

Olej z pestek dyni 1-2 g dziennie w formie supla. Beta sitosterole w tym oleju sa naturalnym inhibitorem DHT
Pygeum - tez jest inhibitorem dht

jesli po 2-4 miesiacach nie zobaczysz roznicy we wlosach to znaczy ze nie jestes az tak bardzo wrazliwy na blokowanie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Zauważyłem, że przerzedzają mi się włosy tak ze momentami widac skalp, a zawsze mialem bardzooo geste wlosy


Należy jak najszybciej wskoczyć na fina bo jest taka zasada - łatwo jest włosy istniejące utrzymać, trudno je przywrócić. Jeśli widzisz przerzedzenia to już jest późno, biegnij szybko po receptę bo utracisz to co masz.
  • Odpowiedz