Wpis z mikrobloga

Moja córka w tym roku ma mieć pierwszy raz religię (idzie do zerówki w państwowym przedszkolu).

Dziś było spotkanie z księdzem - odwiedził klasę czy tam pokój gdzie przebywa grupa do jakiej uczęszcza moja córka.

Są tam zabawki różne plakaty na ścianach itp.
Teraz najlepsze ksiądz powiedział, że do czasu jego następnej wizyty mają zniknąć z ściany wszystkie dinozaury oraz rzeczy z nimi powiązane bo to sprzeczne z nauką kościoła i to wstyd by już od małego uczyć takich herezji. Dodał, że skoro mają odbywać się w tej sali lekcje nauki wiary nie powinno się tam w ogóle na ten temat wspominać (chyba chodziło o wspominki dinozaurów) :D

Finał jest taki, że dinozaurów już nie ma ()

#religia #dzieci #polska #nauka
Caracas - Moja córka w tym roku ma mieć pierwszy raz religię (idzie do zerówki w pańs...

źródło: temp_file7647362816517381106

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@Caracas: Ale to nic sie nie sprzeciwialiscie jako rodzice? Ksiadz krolewicz se zazyczyl i zalatwione?
Moje dziecko w prywatnym. 90% grupy chodzi na religie, ale moje nie. Nie dam indoktrynowac i nie daje sie presji.
  • Odpowiedz
@Adrian47 chodzi o odłam wiary który wierzy w Biblię dosłownie. Wedlug nich ziemia ma około 6000 lat a jak wiadomo dinozaury żyły dużo wcześniej i dlatego jest sprzeczne z biblią.
  • Odpowiedz
@Caracas pytanie brzmi czemu nie robisz rozpiwedolu u dyrekcji i czemu Twoja córka nie ma jeszcze plecaka z dinozaurami i koszulki z Harrym Potterem? Chociaż ja bym się nie #!$%@?ł i od razu kupił jej Ciuchy z motywem Diablo ;)
  • Odpowiedz
@Caracas: Wymyślasz chłopie. Skoro dziecko już jest w przedszkolu w wakacje, to znaczy że chodziło tam wcześniej. Religia w przedszkolu jest od początku, a nie dopiero od zerówki. Do tej pory nie chodziła na religię? A ksiadz to jakiś nowy? Wcześniej mu nie przeszkadzało?
Nie mówiąc juz o tym, ze deklaracje uczęszczania na religię podpisuje się od początku roku przedszkolnego/szkolnego czyli we wrześniu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mnemonk Religia jest od zerówki a nie od początku bo sam byłem nawet zdziwiony gdy żona mi oznajmiła w sierpniu, że trzeba jakieś książki kupić ;)
  • Odpowiedz
@BombaskaEskadraLotnicza: Problem w tym, że jak zacznę ci wymieniać, to zrzucisz to na metaforę, a to, co ci pasuje, to weźmiesz dosłownie. Dobrze już na samym początku ustalić, jak będziesz traktować słowa zawarte w Piśmie. Traktujesz je dosłownie, czy jako przypowieść / symbolikę?
  • Odpowiedz