Wpis z mikrobloga

Minął 67. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wypadki śmiertelne w których zginęły 4 osoby.

331 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
368 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
49 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 380 wypadkach zginęło w sumie 417 osób.

W poprzednim roku statystyki po 67. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków / 5 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
369 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
413 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
314 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
20.293 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

67 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
4.490 wypadków drogowych od początku wakacji

79 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
5.175 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
2 utonięcia w ciągu ostatniej doby
167 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 67. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wypa...

źródło: 1-411243-24

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 57
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Warmińsko-mazurskie. Wypadek na DK 51 w Markajmach pod Lidzbarkiem Warmińskim. 33-letni kierujący motocyklem marki Yamaha, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna zmarł na miejscu. Jego 23-letnia pasażerka doznała obrażeń ciała, których leczenie prawdopodobnie potrwa powyżej siedmiu dni.
2. Podlaskie. Wypadek na drodze powiatowej Poświętne - Brzozowo Stare, w powiecie
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Warmińsko-mazurskie....

źródło: Screenshot_20230829_155242_Samsung Internet

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 17
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 331 po 67. dniu wakacji

W. mazowieckie 60
W. łódzkie 28
W. wielkopolskie 26
W. lubelskie 25
W. kujawsko-pomorskie 22
W. podkarpackie 22
W. dolnośląskie 21
W. pomorskie 21
W. małopolskie 19
W. zachodniopomorskie 17
W. śląskie 14
W. podlaskie 14
  • Odpowiedz
@Salido za dzieciaka wprowadziliśmy się do nowego bloku i montowali nam plac zabaw pod blokiem. Przywieźli taka drabinkę ale nie przymocowali tylko tak sobie stała kilka dni. Do dziś pamiętam jak się przewaliła i przygniotła głowę takiego chłopaka. Nie było co ratować, po 35 latach dalej mam jego roztrzaskana głowę przed oczami
  • Odpowiedz
@Festiwal_Panczy: można wlec się wszędzie 50 na godzinę, ale nie o to chodzi, żeby wracać do ery furmanek, jak 100km/h jest praktycznie niewyczuwalne w nowszych samochodach i jedzie się bardzo komfortowo.
Na 30 mln zarejestrowanych aut w tym kraju (już nawet ponad 30mln, oczywiście niektórzy jeżdżą od wielkiego dzwonu) kilkadziesiąt/100 wypadków w obecnych czasach na dzień to zwykły rachunek prawdopodobieństwa.
Zawsze ktoś może Ci wymusić, czy stracić kontrolę i przywalić samemu
  • Odpowiedz
@derigen90: Jest dokładnie na odwrót. To szybka jazda daje żałośnie małe zyski czasowe względem jazdy przepisowej, jednocześnie drastycznie zwiększając twoją szansę na kolizję, szczególnie śmiertelną. Ogarnij się chłopie
  • Odpowiedz
@Krzysiauke: lubię prędkość jak wielu i nie jeżdżę tak bo mi się spieszy, tylko odczuwam przy tym komfort jazdy.
@Anien
Małe zyski czasowe to może i daje jak jedziesz 50km.
Jak lecisz całą polskę, to wolę zrobić w 4 godziny 600km, niż w 6.
Pozatym wolna jazda mnie nuży i męczy.
  • Odpowiedz
@derigen90 i przez Twoje zwyrodnione poczucie komfortu moi bliscy mają ryzykować zdrowie i życie?

Może przesiądź się na PKP i czytaj książkę albo oglądaj film zamiast ryzykować xD
  • Odpowiedz
@Krzysiauke: ale o co Ci chodzi?
Zapierda..ać też trzeba umieć, nie sztuka depnąć byle gdzie.
Trzeba mieć wyczucie i tyle.
Jest dobra prosta wojewódzka to pojadę i 140 jak jest warun. Jak się boisz i nie masz umiejętności to jedź sobie te 60, czy 70 jak wolisz.
Wyprzedzę Cię w 2 sekundy i pojadę dalej.
Manewr jak każdy inny, ale dla większości przyjęło się, że "śmiertelnie Niebezpieczny". Może dla niedzielnych kierowców,
  • Odpowiedz
@derigen90 tak tak. Umiejętności posiadam bo jeżdżę trzydzieści lat to mogę zap*erdalać. Fizyka samochodów i biologia człowieka mnie nie dotyczy. Ja umiem. Ja znam swoje możliwości a inni się mylą. Statystyki się mylą. Eksperci ruchu drogowego się mylą. xD
  • Odpowiedz
@Krzysiauke: akurat ze statystykami jestem za pan brat od małolata i mam.je w małym paluszku.
Jakbyś choć trochę znał temat, to byś nie pisał bzdur.
Od 97' w rok e rok liczba wypadków i trupów spada sukcesywnie.
25 lat temu, na mapce salido (policji) miałbyś 4 razy więcej kropek.
Zresztą widzę jak jeżdżą teraz, jak jeździli 10/20 lat temu i śmiać mi się chce, hak piszecie o tych mitycznych piratach drogowych.
  • Odpowiedz