Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jest tu jakiś czynny farmaceuta który szkolił technika stażyste ewentualnie zna takiego/takich i wie jak wygląda ta praca z jego perspektywy? Szkołę zdałem 3 lata temu, egzaminy napisane na te 90 oba%. Dużo już zapomniałem, ale wiem że to kwestia przypomnienia, szczególnie receptury. Chciałbym coś zacząć jednak w tym kierunku, tylko martwię się że próg wejścia od stażysty którym byłbym jest tak duży że sobie nie poradzę i zjedzą mnie ludzie, że nie będę nic wiedział o lekach jak ktoś pyta. Jakby ktoś mógł opisać pracę stażysty byłbym w 7 niebie :) Dzięki.

1. Czy trzeba na starcie jako stażysta posiadać już bardzo dużą wiedzę?
2. Czy będę rzucony na głęboką wodę?
3. Czy ciężko znaleźć staż? Katowice
4. Jak sobie radzić jak nie zna się leków a ktoś chce żeby coś polecić?

I wołam @dwa__fartuchy bo śledzę czasami i widzę że pracuje w aptece ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#farmacja #praca #pracbaza #pomocy #apteka #farmaceuta #technikfarmaceutyczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: ja nigdy nie pracowałam z technikami na stażu i nie mam w ogóle z nimi styczności, także nie bardzo mogę odpowiedzieć na Twoje pytania :(
Na pewno musisz sobie zaktualizować i poukładać wiedzę.

@sberatel magistrów na pęczki? Dobre żarty. Obecnie mało kto chce pracować w aptece i jest problem ze znalezieniem farmaceuty.
@mirko_anonim: ja pamiętam swój staż (jako magister) i przez jakiś czas pracowałem z technikiem na stażu. Jednak ta osoba miała już około roku doświadczenia, bardzo dobre podstawy medyczne, więc szło jej sprawnie. Ogólnie wszystko zależy od apteki i zespołu/kierownika. Słyszałem o przypadkach rzucania na głęboką wodę po paru dniach, jak i robienia z technika stażysty drugiej pomocy aptecznej przez parę miesięcy. Znalezienie stażu może być ciężkie, ponieważ często jest za mało