Wpis z mikrobloga

Hej,

mam osobę z rodziny na wakacjach w Turcji i wpadłem na pomysł żeby może kupić sobie taniej Payday3 w lirach tureckich. Czy ktoś kupował gry za granicą na Steamie? Lepiej to zrobić przez swoje konto czy jako gift z konta osoby z mojej rodziny?

Mam nadzieję, że nie musiałbym potem łączyć się przez VPN żeby móc pograć w grę, mam rację? :)

#steam #gry #pcmasterrace #payday2
  • 8
  • Odpowiedz
@Piospi: fizyczne bycie w turcji nie ma absoutnie żadnego znaczenia, wymogiem do kupna gier w turcji jest turecka karta kredytowa. Bez niej możecie być nawet w samej stolicy i nic na steamie nie kupicie.

Działa też to w drugą stonę, mając taką kartę, bez problemu kupicie grę w Polsce i kombinować z wycieczką do turcji nie trzeba.

Oczywiście samo granie w gry i używanie konta nie wymaga żadnego vpn, gdy już
  • Odpowiedz
@Piospi: wcześniej to działało, ze 2 lata temu miałem tylko przez VPN ustawione Turcję i sobie kupowałem wszystko za liry czyli prawie jak za darmo, ale przy ostatniej większej aktualizacji Steama, co się dość mocno zmienić interfejs graficzny, z 2 miesiące temu może, nie pamiętam, wszystkie ustawienia mi zresetowało na Polskę i niestety musisz mieć turecką kartę, żeby dalej robić takie wałki. Nawet do supportu napisałem, że nie mogę kupować dalej
  • Odpowiedz
@Armando103 @Piospi Mam swoje główne konto na steamie jako tureckie, kiedyś kupowało się giftcardy i doladowywało. Od jakiegoś czasu ich ceny poszły strasznie w górę i szukałem po necie rozwiązania tego problemu. Znalazlem rozwiązanie , otóż jeśli masz nowe konto tureckie założone przez VPN to przy pierwszym kupnie możesz zapłacić kartą Zen i Revolut , z obu płatność przeszła. Ja kupowałem gry jako gifty i aktywowałem na głównym koncie ale można też
  • Odpowiedz