Wpis z mikrobloga

Czy ja żyje w symulacji, a ludzie to hosty/npcki?
Jak to możliwe, że film z najbardziej amatorskim i nie realnym scenariuszem i grą aktorską 12-15x mniej realną niż aktorzy w dlaczego ja, pomijając już oczywiście szczegóły typu: kamerzysta stał się dla przechodniów niewidoczny i to jeszcze z ruchomym obiektywem xD. To takie gówno ma 100k lików + komentarze typu "ojej, co za wredni ludzie i urocza mama z dzieckiem". Jak to możliwe, że ludzie nie posiadają odrobiny realizmu, takiego spostrzegania rzeczywistości chociaż na najmniejszym poziomie, żeby zrozumieć że to fake? Ja rozumiem, że ponad 75% ludzi do idioci, ale przecież te komentarze to jest poziom NPCKów z gier 2D. O co tutaj chodzi? A może wykopki też w to wierzą?

#rozrywka #bekazpodludzi #pytanie #wykop #idiomacademy
Propagidator - Czy ja żyje w symulacji, a ludzie to hosty/npcki? 
Jak to możliwe, że ...
  • 41
@Propagidator: To jest norma np. na FB. Stare grażyniska mają sparaliżowane ośrodki odpowiedzialne za odróżnianie fikcji od tego co realne.

Tam to zaszło na tak absurdalny poziom, że masowo są lajkowane np. trwające 10 minut filmy typu "zobacz co się zaraz stanie jak zamoczę ten papier toaletowy w cocacoli" albo "poradniki" typu wrzuć do kibla piłkę na łańcuszku to ci się klapa sama zamknie przy spuszczaniu wody.

To jest odkrycie na
Zawsze było tak, że miałeś tylko parę procent ludzi którzy byli zaliczani do szlachty, inteligencji, ludzi kultury. A reszta to było mieszczaństwo i chłopi.


@markhausen: Fajna teoria ale taka #!$%@?, bo inteligencja wywodzi się z mieszczaństwa i to była klasa innowacyjna i najbardziej oświecona i zaradna. Miasta wyrosły na rdzenie nowoczesnych państw. Szlachta to była patologia żyjąca z uprawy ziemii chłopem ale nawet na tym się nie znali, bo zatrudniali do
@markhausen: #!$%@?ąc od tematu Opa (ma racje) to trochę XD z takiego podziału ludzi. Wtedy też istnieli szlachcice debile (książki tematyczne wskazują wręcz, że takich szlachciców debili było sporo) i inteligentni mieszczanie/chłopi, którzy nie mogli się rozwijać z powodu ich ucisku przez warstwy wyższe.
@Propagidator: wydaje mi się że to dlatego że facebook stał się portalem dla ciotek, babć i wujów. Kiedyś Ci ludzie byli odcięci od technologii, a dzisiaj ze względu na łatwość dostępu z poziomu telefonu bez problemu w tym uczestniczą jednak ich mentalność pozostała ta sama.
@Propagidator: Ostatnio też mi się wyświetlił film z tego peja tylko z przemianą "bezdomnego" maine coona którego ubrudzili i zaplątali w jakieś włókno-kołtuny a potem obcinali sierść żeby się tego pozbyć. #!$%@?ło mnie to i raportowałem za znęcanie sie nad zwierzętami ale fb nie widzi problemu. W komentarzach też nikt nie zwrócił uwagi. Debile w moderacji to chyba norma
ja wychodzę z założenia że w ostatnich stuleciach wyparliśmy się systemu klasowego, ale tak naprawdę on dalej istnieje.

Zawsze było tak, że miałeś tylko parę procent ludzi którzy byli zaliczani do szlachty, inteligencji, ludzi kultury. A reszta to było mieszczaństwo i chłopi. I uwierz mi, mimo powszechnej i darmowej edukacji, powszechnego dostępu do informacji jakim jest internet, dalej duża część społeczeństwa dalej tkwi w chłopskim sposobie myślenia (tj. myślą nie wiele).


@
Współczesna epoka to epoka wielkiego szoku wywołanego serią rewolucji kulturowych i gospodarczych. W ciągu około 100-150 lat cały nasz system przeżył gigantyczną zmianę poprzez wymazanie takiej kategorii społeczno-kulturowej jak arystokracja sformalizowana. Coś, co przez tysiaclecia było normą, czyli stan do którego przynależało 3-8%


@zielonzielon: Oczywiście, kiedyś przynajmniej było wiadomo kto jest kim, a teraz byle parchudło może mieć się za artystę, bo tworzy jakiś gówno-kontent, który może mieć paradoksalnie dużo wyświetleń,