Wpis z mikrobloga

Myślę o ogarnięciu sobie na kolejny sezon roweru elektrycznego, teren dość górzysty, będą długie i dość strome podjazdy i zjazdy (z tego co czytałem do tego lepiej mid-drive), trasy planuję głównie DDRy, jezdnie, drogi szutrowe, czasem może trafi się jakaś polna, ale nic hardkorowego.

Z rowerów mam Triban RC500 i Kross Evado 4.0, coś z tego by się nadało czy lepiej kupić coś innego na taką przeróbkę?
Może ktoś podrzucić jakieś zestawy? Może ktoś ma taki rower i chce się pochwalić? :)

#rower #rowerelektryczny #turystyka #podroze
  • 4
@ZielonaMarysia: no o to właśnie pytam, przy czym evado występuje z napędem elektrycznym na stronie krossa, więc czy faktycznie się nie da?
Akurat rowery to temat o tyle specyficzny, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie twierdził że rower i za 30k jest zbyt "tani" żeby dało się na nim jeździć :D Budżet na rower może być spory, ale nie chcę podawać kwoty, bo wtedy takich właśnie przyciągnę :) Dlatego powiedzmy
@voot ten Evado 4.0 to już tarcze ma, right? jak tak to już całkiem spoko baza na przeróbkę na elektryka. Jak będziesz tylne koło oddawał do zaplecenia, to wybierz już jebutną obręcz i daj już większą tarczę np 203mm sm-rt86 . Przednie koło może zostać takie jakie jest, a jak już złapie centrę, to też zmienisz na mocniejsze.
Może ktoś podrzucić jakieś zestawy?


@voot:
Evado bedzie ok, silników mid-drive do konwersji to nie zbyt dużego wyboru:
- najtańszy TSDZ2B, trochę slaby na długie podjazdy, chyba ze ważysz 60kg.
- ciut droższy Bafang BBS02, ten już daje radę dla każdego.
- droższy Bafang BBSHD, z tym już jest fun.

Możesz tez polować na promki z fabrycznymi e-mtb, kiedys widziałem na pepperze middrive za 7k nawet.