Wpis z mikrobloga

ostatnio mam jakieś dziwne przypadlosci w sv 650s 2012 rok, postoi tydzien przetaczam motocykl z garażu, wlaczam zaplon nic sie nie dzieje, przetaczam o metr motocykl i działa. ryszałem kablami przy stacyjce, wciskałem glebiej kluczyk, dociskałem za kiere i bujałem gora dół i nic, tylko to przetaczanie pomaga, ktoś wie co to? #motocykle #svlepszeodkobiety
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mawid_Dotyka: Zużyte szczotki w rozruszniku? Jak przetaczasz to nawet ze sprzęgłem nieco momentu przenosi się dalej i łapie styk.
Sprawdź następnym razem czy zamiast przetoczenia pomoże również "opukanie" rozrusznika.
  • Odpowiedz
3 lata temu


@Mawid_Dotyka: a wyciągałeś na zimę i kontrolnie ładowałeś przed sezonem na odpowiednim prostowniku? Moje pytanie może być śmieszne i śmierdzieć odpowiedzią z elektrody, ale takiego typa kiedyś poznałem, świra akumulatorowego i serio, to nie żart, że wszyscy teraz g---o produkują...
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka: Po 3 latach to akumulator też jest podejrzanym przy większości problemów. Aktualnie oszczędzają na produkcji jak się da i produkują najgorszy chłam. Niewykluczone też, że na problem składają się oba - akumulator jest słaby, a w rozruszniku jest dość pyłu, aby powodować spadek napięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zacznij od opukania rozrusznika, jak nie uruchomi to warto sprawdzić czujniki jak wyżej wspomnieli. Jak dalej nie
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka:. Może czujnik przy stopce? przy przetaczaniu składasz stopkę i potem rozkładasz, dlatego tylko wtedy działa lub nie, lub faktycznie aku elektrolit się przelewa i może coś dzieje się z celami podczas ruszania.
  • Odpowiedz