Wpis z mikrobloga

Syn ma starego laptopa.
Do #gry ma xbox one.
Teraz chce PC bo chce dołączyć do #pcmasterrace

Budżet 3k+.
Mówię Xbox serie X.
Nie
Mówię GEFORCE NOW.
Nie
Mówię playstation
Nie

Rozumiem że potrzebuje czegoś więcej.
PC chce bo chcę grać w Arme3.
I pewnie za te 3k uda się złożyć zestaw który to ciągnie.
Ale po jakimś czasie pojawią się kolejne nowsze gry gdzie ten zestaw to już będzie złom.

Wydaje mi się że GeForce now to jest jakieś rozwiązanie do momentu gdy stanie się starszy i będzie na tyle ograniety że sam wybierze bebechy.
I nie będzie do wybór na zasadzie ten bo diody ładnie świecą.

Jakieś sugestie?
  • 31
@Sl_w_k_1: Nwm, ale ja właśnie składałem kompa i dużo szukałem i pytałem to wyszło mnie za kompa 8k xD i to dużo ludzi mówi, że minimum do nowych gier :D za tydzień przyjdzie to przetestuję. Złożyłem na AM5 to niby będę mógł zrobić później upgrade, więc jakiś tam plus tego jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za 3k to możesz pomyśleć o RYZEN 5 5500 i RX6650XT 8GB,
Powi m tylko że wydając 3k kupisz taki komputer bardzo meh, a 3 kafle wydane, natomiast wydając 4,5k kupisz komputer na którym będzie się grało super na wysokich, a godząc się na ustawienia średnie( czyli całkiem ładnie) można będzie używać przez wiele lat. Zastanów się nad dołożeniem
@L3gion: GF now w subskrypcji będzie miał bibliotekę PC game pass od microsoftu, więc w sumie staje się teraz atrakcyjniejszą opcją. Też nie trzeba mieć jakiegoś niewiadomo jak potężnego neta. Ja sam komfortowo bez żadnych lagów i defektów grałem na 50 Mb/s przy 60 fps 1080p. I to w grę nastawioną na rozgrywkę online, czyli Destiny 2.
@Linijkarz_z_Lotusa: wiesz ale jeszcze na monitor minimum 1k i robi się 5.5. No i jakaś klawiatura mysz głośniki podkładka i robi się 6k.
Sam naście lat temu kupowałem super płytę główną z kiepskim prockiem i średnia kartą bo za rok dozbieram i kupię lepszą kartę albo procesor.
Jal wreszcie mogłem to trzeba było kupić wszystko od nowa.
@L3gion: to samo syn mówi
Ale nowy PC ma jakieś gry?
Cena karty graficznej to ileś tam abonamentów. A tu masz te najnowsze karty. A przynajmniej takie na które mnie nie stać.

Lag z tym nie podyskutuję
@Sl_w_k_1: wypróbuj gf now na miesiąc. Ja sam się pozytywnie zaskoczyłem, jak bardzo komfortowo można grać. I jak wspomniałem, w moim przypadku wystarczył internet 50 Mb/s, więc też nie trzeba mieć niewiadomo jak potężne łącze by móc grać. Teraz przy bibliotece game passa to już w ogóle, zwłaszcza że Starfield wychodzi który będzie w niej dostępny.
@Sl_w_k_1 jak zawsze przy pc masterracr musi być "złom" bo prawdziwe pc to sie od 10k zaczynają.

Ostatnio bratu składałem pc, nie jest bardzo wymagającym graczem za 3k wcisnąłem tam gtx 4060 i w fullhd karta bardzo ładnie sobie radzi a jak coś wspiera Dlls to spokojnie można poszpanować z wszystkim na ultra w takim cyberpunku.

Wygląda to sporo lepiej niż na moim xboxie series x i czemu w przyszłosci taki pc
@Sl_w_k_1: jeśli arma jest na gfn to brać a kompa złożyć na 5600g, żeby po prostu był.
W armie to co zabija to własna głupota a nie lag więc gfn nic w tej grze nie przeszkadza a wręcz pomaga (kolega wyżej ma dropy do 30fps mając kompa za 16k, to sporo gorsze od lekkiego laga).
@login4znaki nigdy nie zwracałem uwagi na ping w sumie gdy korzystałem z gf now, ale na pewno miałem na tyle niski by nie mieć żadnych problemów z responsywnością. Dodam, że grałem w grę nastawioną na rozgrywkę online jaką jest destiny 2, gdzie szybka reakcja, zwłaszcza w pvp miała duże znaczenie.

Właśnie z moich osobistych doświadczeń jak najbardziej mogę polecić tę usługę i gdyby nie fakt, że w tej chwili mam dostęp do
@Medonix: może faktycznie wybrać gry w które chce grać.
Popatrzyć na wymagania i pod to złożyć komp.
Tylko tego nie rozumiem
"
dane gry co on chce grać w rozdzielczości w którą celuje, naprzykład na filmach yt.
"
A skąd ma wiedzieć w jakiej rozdzielczości chce grać?
To chyba zależy od karty graficznej?
@Sl_w_k_1 od monitora, najpierw decydujesz jaki chcesz monitor, potem pod niego dobierasz kartę graficzną, czym wyższej rozdzielczości monitor tym musi być droższa lepsza karta.

Do tanich rozwiązań polecam full hd czyli 1080p wtedy w mojej opinii karta taka jak rtx4060 spokojnie da radę a jak wspominałem wyżej dlss czyni cuda jezeli gra obsługuje tą funkcję.