Wpis z mikrobloga

Kupiłem pół roku temu opony Michelin Crossclimat 2, najechane mają z 5 - 6 tysięcy kilometrów. Niestety żona jedną przebiła tak, że wymaga wymiany na nową.

Myślicie że mogę jeszcze kupić jedną i wymienić czy niestety jestem skazany na dwie?

Opona prawy przód, pacjent honda civic viii.

#samochody #mechanikasamochodowa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orzeszkiziemne: ja mam 4 seasons i się zużywają dość szybko, myślę że 20-25k to dla nich maks (na zimę pewnie mniej) Więc jak dla Michelina zużycie jest podobne, no to tak naprawdę 1/4 dystansu już zrobiona. Najlepiej weź jakiś miernik i zobacz ile bieżnika zeszło. A tak btw. to ja bym raczej nie dawał opon starszych na tył tylko na przód. Bo z tego co mi się obiło o uszy
  • Odpowiedz
@mozetakiwolny: to najwyraźniej źle ci się obiło o uszy, przednie opony w przednionapędówce biorą na siebie większość masy przy hamowaniu czy skręcie. Wyprowadzają też bardziej z ewentualnego poślizgu poprzez wciśnięcie gazu. Lepiej mieć lepszy laczek z przodu niż z tyłu.

@orzeszkiziemne 6-7k dla tak miękkiej mieszanki to już raczej sporo i nie wymieniłabym tylko jednej strony bo to nigdy nie będzie równomiernie się ścierać. Może załóż dwie nowe na
  • Odpowiedz
Lepiej mieć lepszy laczek z przodu niż z tyłu.


@Iskaryota: A ja zaryzykuję, że lepiej mieć tak samo dobre z tyłu jak i z przodu ;)
Bo to co mówisz to prawda, ale są setki innych przypadków, że tył też może niezły zamęt wprowadzić. Ja tak byłem w rowie na łuku, bo przód się trzymał dobrze, a tył mi już uciekł ;)

Więc lepiej nie podpowiadać, że lepiej gorsze na tył, tylko dawać rady, że lepiej kupić nowy
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Nieprawda. Lepiej mieć lepszy laczek z tylu bo najważniejsza jest stabilność.

To i tak jest głupota tak czy siak bo opony nalezy rotować i zużywać je równomiernie
  • Odpowiedz