Wpis z mikrobloga

Pamietam jak 10 lat z hakiem były popularne umowy śmieciowa. Ba widziałem na własne oczy ze tej samej firmie na UoP z urlopem i pełnym opodatkowaniem zarabiało się WIĘCEJ niż pracownicy np nowi co byli na zleceniu.

Czemu pracodawca tym co byli na zleceniu nie dawał większej kasy niż na umówie o prace? Sami często się z tym w tamtych czasach na pewno spotkaliście ze ba danym stanowisku na zleceniu była mniejsza kasa niż gdzie indziej na UoP

Pracodawcy niechętnie tak czy siak będą dawać więcej kasy mimo ze mniej by „płacili” w podatkach. Pewne regularacje płacy minimalnej musza być by chronić prostych ludzi ale faktycznie PiS z tym aktualnie przesadza

#pracbaza #praca #polska #pieniadze #januszebiznesu
Pobierz Herato - Pamietam jak 10 lat z hakiem były popularne umowy śmieciowa. Ba widziałem na...
źródło: IMG_2783
  • 4
@Herato: nie spotkałem się ani razu z tym, aby pracodawca nie dawał większej stawki na zleceniu niż na UOP. Zawsze dało się wynegocjować więcej ze względu na mniejsze koszty pracy.
A jak nowi zarabiali mniej, to może dlatego, że byli nowi?
@Herato wtedy chyba nie było. minimalnej stawki godzinowej

Teraz ogólnie nie ma to większego znaczenia, bo poza uczącymi się są takie same obciążenia składkowe. No tylko taki "pracownik" nie ma prawa do urlopu a zasiłek chorobowy jest dobrowolny
@Herato: Praca na czarno rośnie bo pracownicy na to sobie pozwalają, pozwalają siebie zwyczajnie okradać xD
W czasach tak niskiego bezrobocia jest to kompletny absurd xD
Potem będziecie jojczeć że macie głodowe emerytury lub wcale ich nie będzie i nic dziwnego jak pół życia przepracujecie na czarno albo będziecie zatrudniani na minimalne krajowe a reszta pod stołem unikając składek emerytalnych xD