Wpis z mikrobloga

w 2020 roku została mi przepisana książeczka mieszkaniowa. Niestety nie dotarła do mnie informacja, że od 2021 książeczkę należy zarejestrować. Wczoraj podpisałem akt notarialny na mieszkanie i dziś chciałem jechać do banku ją zrealizować. Z internetu dowiedziałem się że muszę ją najpierw zarejestrować, a wypłacić z niej pieniądze będę mógł dopiero w 2024 roku. Czy to znaczy że pieniądze przepadły i nie będę ich w stanie wypłacić ponieważ termin 90 dni mija w tym roku? Czy po prostu teraz będę mógł zgłosić, a wypłatę dostanę w 2024?

#ksiazeczkamieszkaniowa #pko #pkobp
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@ Kappanek jeśli książeczka nie będzie zarejestrowana do 31.12.2022, będziesz mógł się ubiegać o wypłatę premii gwarancyjnej dopiero od 1 stycznia kolejnego roku po dacie jej rejestracji (np. od 1 stycznia 2024 r.). Wyjątkiem są sytuacje, gdy czynność uprawniająca do wypłaty premii gwarancyjnej miała miejsce przed 1 stycznia 2023 r., ale sam wniosek został złożony już w 2023 roku – wtedy książeczkę można zlikwidować w tym samym roku (o ile nie upłynął
  • Odpowiedz
  • 0
Od 19 stycznia 2021 r. trzeba zarejestrować książeczkę mieszkaniową w banku, który ją obsługuje. Książeczkę wystawioną przez PKO Bank Polski zarejestrujesz w naszym dowolnym oddziale – koniecznie weź ją ze sobą do oddziału.
  • Odpowiedz