Wpis z mikrobloga

to prawnie, niewłaściwy odbiorca, nie może sobie przywłaszczyć takich pieniędzy


@Glacial: no chyba, że to polski urząd lub komornik działający na zlecenie takowego. To wtedy nic nie zrobisz. Przerabiane osobiście. XD
  • Odpowiedz
@Chehu: Rozumiem że jak pójdziesz na pocztę wpłacic kase na konto w swoim banku i kasa nie dojdzie bo pani na poczcie cos popierniczyła to winą obarczysz bank i konto tam zlikwidujesz?
  • Odpowiedz
@Grzegorz05: bankomat planet cash? Tez miałem przygodę z tym badziewiem. Wypłacałem 8000zl, po paru dniach sprawdzam konto a tam dwie transakcje po 8000zl każda.

Kase odzyskałem po tygodniu z wyjaśnieniem ze nastąpił błąd w automacie.
  • Odpowiedz
@Glacial: https://www.podatki.biz/artykuly/egzekucja-na-rachunku-na-ktory-wykonano-pomylkowy-przelew_52_37354.htm

W firmie, w której pracowałem kilka lat temu księgowa przelała kasę za taśmę stalową zamiast do nowej firmy Y z północy Polski to do firmy, z której kiedyś kupowaliśmy stal - X z południowo-zachodniej Polski, bo miała szablony płatności za stal wypisane w systemie bankowości internetowej i zapomniała zmienić (zapasy robione na kilka miesięcy w przód).

Faktura oczywiście dobra, wszystko do wyjaśnienia, bo błąd oczywisty, ale okazało się,
  • Odpowiedz
@Grzegorz05:

Ponowna analiza zapisu z pracy wpłatomatu oraz sprawdzenie monitoringu


To jedno z ładniejszych "WYWALIŁO SZAMBO I ZROBIŁ SIĘ SMRÓD, WIĘCMUSIELIŚMY RUSZYĆ DUPY I ZROBIĆ DAMAGE CONTROL" jakie ostatnio widziałem.
  • Odpowiedz
a co z typem, który odmówił zwrotu? Będzie odpowiadać za przywłaszczenie?


@tmfll: wydaje mi sie ze bank/planet cash dokonal zwrotu z "wlasnej kieszeni", a teraz zajma sie typem za przywlaszczenie aby odzyskac swoja kase co pewnie troszke im zajmie
  • Odpowiedz
@Grzegorz05: Porąbane, mają wszystko w dupie, nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz. No - chyba że ktoś zrobi gównoburzę w internecie, to już nagle od razu da się wszystko ogarnąć w jeden dzień.
  • Odpowiedz
Urząd Skarbowy po prostu sobie ukradł bodaj 23k PLN i #!$%@?, cześć, nara.


@Kismeth: Temat znany /nie wszytkim oczywiście/ od lat. Przelewasz na konto kontrahentowi to trzeba go sprawdzać czy ma komornika. Bo jak sprawa sie przewróci i trzeba będzie się wycofać z transakcji to lipa.
Czasem czuję, że jak ktoś ma komornika to specjalnie podstawia takie konto do lipnych transakcji
  • Odpowiedz