Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem dlaczego takie #przeceny jak w #kaufland nie ma nigdzie w Polsce. Terminują się rzeczy w Kaufland to myk na mocną przecenę dzięki czemu mój stary oszczędził 180zł na 3x zakupach a wydał ledwo 215zł, czyli produkty były po prawie 400zł. Co inni z tym robią? Wyrzucają? Szkoda że Kauflandów jest w Polsce tak niewiele w porównaniu do takiej #biedronka

#promocje #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zakupy
KoninaBeZiomeczka - Nie rozumiem dlaczego takie #przeceny jak w #kaufland nie ma nigd...

źródło: Kaufland

Pobierz
  • 30
@KoninaBeZiomeczka: Bo to na dłuższą metę się nie opłaca. Bo twój stary teraz zamiast iść zrobić regularne zakupy (sklep zarobi) będzie polował na towary z kończąca się data przydatności do spożycia które sklep wypycha po kosztach i albo nie zarabia albo zarabia na nich minimalnie
@robertx: Co? Co się nie opłaca? Oszcędzać dobry 1k złotych miesięcznie na tych przecenach? A tam pełno białych kiełbas, śledzi, boczków, kurczaków, twarogu i innch rzeczy wyprzedają. A sklepy tak blisko siebie że spokojnie zrobi regularne zakupy kilkaset metrów dalej.
@KoninaBeZiomeczka: Chodzi o to, że firmom nie opłaca się robić promocji. Wiem, że to nieekologiczne, ale jak mówisz, że ojciec oszczędził 180zł, to korpo mówią: straciliśmy 180zł. Czemu? Bo twój Ojciec i tak by kupił to co chciał kupić, wydałby te 180zł więcej, więc kasa by trafiła do Kauflanda, a sam koszt utylizacji nie jest tak drogi.
I to jest rzecz, nad którą trzeba by może w przyszłości się pochylić. Tj.
@markhausen: Jest tu dużo racji. Ale jednak zawsze jak byłem za granicą to podobne przeceny są normą. Większość sklepów spożywczych miała swoje koszyki z przecenami terminujących się produktów. Czyli jednak jest to standardem w innch krajach a w PL jeden wyjątkowy Kaufland to praktykuje
@KoninaBeZiomeczka: ogólnie inne sklepy tez to maja. Poprostu w kaufie jest to teraz, bardziej widoczne przez ujednolicone oznakowanie tych miejsc. I tak, pierwsze miejsce to mały regał / kosz zakupowy na dziale owoce warzywa po godzinie 20, kolejne to oznakowane półki na nabiale i mięsie. No i przed kasami regał z towarem który nie należy do grupy szybko psujących się.
Na samych kapsułkach z kawa dla teściowej zaoszczędziłem w tym roku