Wpis z mikrobloga

[5/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Pod koniec 2009 roku Novak Djokovic podpisał aż 10-letni kontrakt z firmą Sergio Tacchini, który ostatecznie trwał tylko... 2,5 roku. Dlaczego ich współpraca zakończyła się porażką skoro Djokovic podczas ich współpracy został numerem 1 na świecie?

W 2009 roku Serb postanowił nie przedłużać kontaktu ze swoim kilkuletnim sponsorem odzieży firmą Adidas, ponieważ nie był zadowolony z nowej propozycji finansowej. Według mediów niemiecka firma postanowiła zainwestować większe pieniądze w Andy Murraya (w tamtym czasie Djokovic był 3 na świecie, a Andy Murray 4). Szukając nowego sponsora postanowił związać się ze znaną w tenisie firmą Sergio Tacchini.

Sam Novak tak wypowiadał się po podpisaniu kontraktu:
„Cieszę się, że mogę współpracować z Sergio Tacchini, silną marką z prawdziwym tenisowym DNA. Jestem zaszczycony, że mogę być częścią tego dziedzictwa. Moi idole: Pete Sampras i John McEnroe, zdobyli prawie wszystkie tytuły… nosząc logo Sergio Tacchini".

Podpisany kontrakt zawierał bardzo duże premie po wygraniu najbardziej prestiżowych tytułów. Djokovic ku zaskoczeniu wszystkich zdominował sezon 2011 i włoska firma zaczęła zwlekać z pokryciem premii, które były w kontrakcie. Sukces Djokovica ich przerósł. Kompletnie nie wykorzystali potencjału posiadania takiej światowej gwiazdy. Firma miała ogromne problemy z dystrybucją odzieży na największy rynek tenisowy, czyli amerykański. Ostatecznie włoska firma padła ofiarą swojego kontaktu i braku planu strategicznego przy tak wielkim sukcesje swojego zawodnika. W połowie 2012 Djokovic kontrakt zerwał, a przez następne miesiące firma spłacała zaległe premie. Nowym sponsorem na 5 lat została firma Uniqlo należąca do najbogatszego Japończyka i tym razem współpraca przebiegała bezproblemowo. Aktualnie stroje Djokovica zapewnia francuska firma Lacoste.

#tenisciekawostki - Tag do obserwowania/czarna lista #tenis
Pobierz Madziol127 - [5/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Pod koniec 2009 roku Novak Djokovic ...
źródło: 378a