Wpis z mikrobloga

@Plp_: azbest to w ogóle ciekawa sprawa. Był taki zachwyt tym "cudownym" materiałem (w sumie taki był, pomijając szkodliwość) że był dosłownie wszędzie stosowany. Budownictwo w Szwecji chyba do dziś się z tym nie uporało, tam był wszędzie we wnętrzach
Budownictwo w Szwecji chyba do dziś się z tym nie uporało, tam był wszędzie we wnętrzach


@PiotrFr: owszem, nasze budownictwo też nie. Ogólnie 80% wylewek, klejów, farb pod parkietami w mieszkaniach powstałych w latach 70-90 zawiera azbest.
@PiotrFr: a to jest ogólnie dosyć niebezpieczna pułapka, bo jaka jest pewność że za 50 lat ludzie nie będą śmiali się z naszego poziomu medycyny? Jasne, nauka się rozwija, większą wagę przywiązuje się do odpowiednich testów i badań, ale chociażby sprawa z opioidami w USA pokazuje, że nadal przepchnąć można dosłownie wszystko, czasami zwykłym przekupstwem, czasami odpowiednimi zapisami na ulotce. O Covidzie to nawet nie wspominam bo jeszcze za wcześnie na
bo jaka jest pewność że za 50 lat ludzie nie będą śmiali się z naszego poziomu medycyny


@Hazzy90: Moim zdaniem to pewność jest raczej że się będą śmiali, a przynajmniej patrzyli z politowaniem.
Postęp jest ogromny i dokładnie tak jak my patrzymy na medycynę sprzed 50 lat, ówczesną wyleczalność wielu chorób które dziś się leczy, poziom skomplikowania zabiegów operacyjnych które dziś się wykonuje seryjnie, a wtedy to było science-fiction.

A błędy
@Plp_: wylewki tak. Nie wiem jak dziś, ale jeszcze kilka lat temu powszechne były płytki azbestowe na podłogach.

@CheSlaw na pewno jest dalekie od tak bezczelnych poziomów. Dziś trudniej ukryć pewne rzeczy

@Hazzy90

jaka jest pewność że za 50 lat ludzie nie będą śmiali się z naszego poziomu medycyny?

Ale nie o to chodziło. W przypadku papierosów i innych produktów często się okazywało, że koncerny doskonale wiedziały o ich wypływie i
@CheSlaw na pewno jest dalekie od tak bezczelnych poziomów. Dziś trudniej ukryć pewne rzeczy


@PiotrFr całkowicie się z tym nie zgadzam. to że propaganda weszła na wyższy poziom dzięki socjotechnikom nie znaczy że wszelakie lobby są słabsze. są silniejsze, ale przez dopracowaną propagandę tego nie widzisz. np. produkty "fit" czy choćby bzdurna i oparta na manipulacjach kampania walki z mięsem czy przerzucenie odpowiedzialności za zanieczyszczenie środowiska z koncernów na zwykłych ludzi.
@CheSlaw:

całkowicie się z tym nie zgadzam

są silniejsze, ale przez dopracowaną propagandę tego nie widzisz. np. produkty "fit" czy choćby bzdurna i oparta na manipulacjach kampania walki z mięsem

I porównujesz to do sytuacji, gdy ludzie masowo umierali przez produkty wciskane z aprobatą instytucji rządowych, a sądy odrzucały roszczenia?
Moim zdaniem to pewność jest raczej że się będą śmiali, a przynajmniej patrzyli z politowaniem.


@hellfirehe: Będą. Pierwsza w kolejce jest aborcja, którą porównywać z pewnością będzie się z lobotomią - również chwalonym całkiem niedawno "prostym" zabiegiem rozwiązującym problem zaburzeń psychicznych.
@hellfirehe: nie wiem czy prawdziwa instrukcja, jednak na pewno technika stosowana dalej, no może z pominięciem kopania dziury, pewien czas temu zgłaszałem wylany olej w lesie.