Wpis z mikrobloga

@xfin:

Ale z drugiej strony co nas to obchodzi po co?


Dużo. Jest jedna różnica miedzy np kolekcjowaniem super nowoczesnych samochodów w garażu a mieszkaniami. Samochod tej klasy przeciętnemu człowiekowi jest niepotrzebny. Po prostu wiążą się z nimi ogromne koszty ubezpieczeniowe oraz eksploatacyjne które pożerają budżet finansowy. Mieszkanie w dużej mierze służy tylko i aż do mieszkania i każdy kto zarabia godziwie powinien mieć możliwość gdzieś zamieszkać.
  • Odpowiedz
@ChristianHorner:

Ty w ogole wiesz co piszesz, czy tak sobie w klawiature stukasz?

"korwinowcy" (nie wiem czemu wolnosciowiec i korwinioiwec to synonim) od zawsze domagali sie przeniesienia ciezaru opodtakowania z pracy na majatek. Przykladem podatku majtkowego jest wlasnie podatek od nieruchomosci a najlepiej od jego wartosci. Ma to w zasadzie same zalety, ale panstwu jest nie na reke bo wtedy nie kontroluje ludzi, wymysla przepisy, usatwy, walczy z wyludzeniami, nowewlizuje,
  • Odpowiedz
>"korwinowcy" (nie wiem czemu wolnosciowiec i korwinioiwec to synonim) od zawsze domagali sie przeniesienia ciezaru opodtakowania z pracy na majatek


@del855: dokładnie, dlatego też nigdy nie byli za zniesieniem podatku od zysków kapitałowych xD prawda? prawda?
  • Odpowiedz
dokładnie, dlatego też nigdy nie boli za zniesieniem podatku od zysków kapitałowych xD prawda? prawda?


dlatego nalezy rozroznic wolnosciowcow od partii (a raczej wehikulu) ktora jest z nim utozsamiana - to sie nazywa polityka, cos jak PO i jego 3x15% - gdzie sie podzialo? Ano nie ma. Zyski kapitalowe powinny byc opodtakowane jak podatek majatkowy, problemu by nie bylo gdyby NBP nie robil z sibei wariata i ustalilo stopy dodtanie - jakbys
  • Odpowiedz
@lentylka: Tak się składa ze moja :) mimo wysokich zarobków na poziomie 26k a czasami jak wleci premia to i większych tez mogę pomarzyć o fajnym dużym mieszkaniu w centrum Warszawy bo ktoś sobie ubzdurał ze kupi 5 mieszkan które będą stać pusto. Tylko Polacy są tacy patologiczni na punkcie mieszkan, na zachodzie ludzie wola inwestować w fundusze, czy jakieś obligacje czy własna firmę.
  • Odpowiedz
@ChristianHorner: tymczasem w rzeczywistości zwolennikami konfy są 30-letni Mariusze z historią emigracyjną, upadłym biznesem za sobą i zerowym majątkiem. Uważają, że mieliby więcej gdyby nie "socjalizm".

Najbardziej progresywne lewicowo są julki z dobrych domów, którym rodzice kupili mieszkanie i ogólnie nie mają większych zmartwień, bo do pierwszej pracy poszły po turystycznym "gap year" po studiach. Niektóre pracują jako nauczycielki z nudów i inni z niedowierzaniem patrzą skąd mają na mieszkanie
  • Odpowiedz
@eskejper: a co obcego czlowieka obchodzi to, ze Ty nie mozesz kupic mieszkania w Warszawie? XD co Ty gosciu XD bedzie chcial, to sobie kupi jeszcze 100 i Tobie nic do tego. Moze zacznij zarabiac jeszcze wiecej i sobie tez kup kilka mieszkan i przestan wchodzic obcym ludziom do portfela, tfu!
  • Odpowiedz
@lentylka: Dalej nie masz racji. To tak nie działa i chwalić tego nie można xD tak bardzo jak lubie kapitalizm tak samo bardzo widzę jakie wady ten system posiada. Jedna z tych wad są ludzie tacy jak ty. Wiele osób wykorzystuje mechanizmy i przywileje które pozwalają im kupić ich kilka - kontakty, lista klientów która informuje się przed ogłoszeniem sprzedaży, kolesiostwo. Rynek mieszkaniowy w Polsce jest popsuty.

Ludzie którzy kupują
  • Odpowiedz
@ChristianHorner: kiedy zdasz sobie sprawę ze wady czystego wolnego rynku sa znane przynajmnie od 100 lat (trudno uznać ze kiedykolwiek ktoś bral ten koncept poważnie poza wyznawcami Korwina (chociaż nawet oni mieli problem przy kilku okazjach jak im prywatna firma odmawiała usług)). Interwencjonizm panstwowy jest niezbedny i to nie żaden socjalizm tylko zdrowy rozsądek.
  • Odpowiedz
@eskejper: ja jestem za tym, oczywiście kosztem zmniejszenia innych podatków (szczególnie PIT). Opodatkować powinno się majątek taki jak nieruchomości żeby ludzie musieli nim obracać, a nie kupować i traktować jak lokatę.
  • Odpowiedz
@eskejper: w Polsce nie brakuje mieszkań, to narracja by szczuć Polaków na Polaków. Zauważ, że komuny nie ma od 30 lat, a wciąż wszystkiemu winni, prywaciarze, lekarze, nauczyciele, górnicy... A co złego to nie PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzi po prostu musi stać na zakup mieszkania. Aby to osiągnąć musi być wzrost gospodarczy ciągnący za sobą majetność Polaków. By było stać na wrzucenie raty kredytu
  • Odpowiedz
2 stoja puste a 1 wynajmuja znajomej. Nic dziwnego ze pozniej tworzy sie patologia w postaci: braku mieszkan i cen za wynajem z dupy,


@eskejper: jakbyś był majętny to byś nie dawał #!$%@? o to co kto robi że swoimi pieniędzmi
  • Odpowiedz