Wpis z mikrobloga

#pies #psy

Jaką smycz kupić dla szczeniaka tzw ras olbrzymich? pies ma 2 miesiące i waży obecnie 6kg, jest sens w bawienie się w jakieś smyczki do 15kg -25kg czy od razu kupić taką na 60kg? Ile takie smycze wytrzymują? Pies ma swoje podwórko i raczej spacerów codziennie nie będzie zaliczał. Chcę już zacząć przyzwyczajać do chodzenia na smyczy
  • 11
@Czyjatoja: Pies powinien być pod kontrolą, a jednocześnie czuć się bezpieczny.
Nie jakieś dziwne obroże/popierdółki tylko uprząż, a jako smycz linka. Kupujesz w mrówie albo innym budowlanym na metry, dokupując karabińczyk. Średnicę/nośność, dobierasz wedle uznania i plastyczności linki.
Podana dla karabińczyka siła udźwigu powinna być wskazówką - na zerwanie. Taka siła szarpnięcia jest do utrzymania. (100 kg, 200 kg.)
@grubY_0936 fajna sprawa, dzięki. Kiedyś takich nie było jak miałem psa hehe

@powsinogaszszlaja dzięki, ale ja na razie mówię o szczeniaku I pytam na ile taka smycz średnio starcza, tj. do jakiej max masy kupić. przecież ten szczeniak by nie był w stanie iść z karabińczykiem na 200kg xD
@Czyjatoja: Karabińczyk na 200 kg jest wbrew pozorom mały. Mój Border Collie z takim chodzi. Zależy od materiału z jakiego jest zrobiony - szukaj w sklepie żeglarskim. Linka ok. 4 milimetrów i zawiąż sobie pętlę. Długość na początek ok 5 metrów, ale weź jeszcze odcinek ok. 8 - 10 metrów.

P.S. 200 kg jest to siła na zerwanie.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obejrzyj odcinek filmu "Przygody psa Cywila"
@Czyjatoja:
"Pies ma swoje podwórko i raczej spacerów codziennie nie będzie zaliczał"

Szczeniak, bez spacerów, Ekhm, szkoda gadać. Kup mu złotą linkę z diamentami swarovskiego, będzie... wróć będziesz zachwycony.
@powsinogaszszlaja no ja rozumiem, że te 200kg to nie waga psa, a siła z jaką może próbować się zerwać, więc dużo większa od masy. Dzięki za pomysł, poczytam o tym rozwiązaniu.

@Blon nie rozumiem o co ci chodzi. Jak na razie więcej śpi niż nie śpi, bo ma dopiero 2 miesiące i nie powinien się przemęczać plus jest świeżo po szczepieniu ochronnym.
@Czyjatoja: szczepienia to jeszcze z miesiąc, później nie będziesz miał wymówki i przyjdzie czas na socjalizację. Jak bąbel nie będzie poznawać świata na spacerach to będzie mieć problemy z banią.
Swoją drogą 6kg jak na 2 m-c szczeniaka rasy olbrzymiej to bardzo mało (mój ważył koło 8, a do olbrzymich nie należy).
W trakcie intensywnego wzrostu potrafią przybierać kilogram na tydzień, więc szła bym w docelową smycz - tak 5m optymalnie
@Mallow ale ja nie daje żadnych wymówek. po prostu ze względu na moje pytanie o wytrzymałość takich smyczy zaznaczyłem, że mieszkam w domu. Według mnie ma to ogromne znaczenie, bo pies nie musi wychodzić na tej smyczy co 2h na dwór żeby zrobić siku, a służyć ma jedynie do faktycznych spacerów. Socjalizować też ma się z kim i przynajmniej mam pewność odbytych szczepień i zdrowia drugiego psa.
@Czyjatoja: ale wiesz, że codzienne spacery z psem to mus, nawet jak masz dom z ogrodem, prawda? Psy przydomowy ogród traktują jak część domu, nie ma tam też nowych zapachów które są im niezbędne do habituacji. Pamiętaj, że psy poznają świat głównie nosem, jeśli odetniesz go od nowych bodźców w postaci zapachów na spacerach to taka deprywacja może się naprawdę słabo skończyć.