Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #inwestycje #gospodarka
Wskaźnik PMI i moje rozmowy z kontrahentami z różnych branż wołają, że idzie srogi, dramatyczny wręcz ro****dol, spowolnienie gospodarcze.
Mam nadzieję, że wszyscy, którzy wyzerowali się z kasy słuchając trolli m.in. Z wykopu nie żałują swojej decyzji.
Pojawiały się tutaj wpisy zachęcające do wydawania wszystkich złotówek na bieżąco „dopóki są coś warte”.
Jeśli ktoś posłuchał trolli, to nie zazdroszczę ¯\(ツ)/¯ ale może nauczycie się na przyszłość wybierać wiarygodne źródła informacji (nie wykop)

Ja, ze sporą poduszką będę się przyglądał calej sytuacji z bezpiecznej odległości i bez stresu. Czekam sobie spokojnie na nadchodzące okazje.

Z farcikiem mordeczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że wszyscy, którzy wyzerowali się z kasy słuchając trolli m.in. Z wykopu nie żałują swojej decyzji.

Pojawiały się tutaj wpisy zachęcające do wydawania wszystkich złotówek na bieżąco „dopóki są coś warte”.

Jeśli ktoś posłuchał trolli, to nie zazdroszczę ¯\(ツ)/¯ ale może nauczycie się na przyszłość wybierać wiarygodne źródła informacji (nie wykop)


@PanieAreczku: zależy co kupowałeś jak beton, srebro i złoto nie najgorsza inwestycja na czas kryzysu
  • Odpowiedz
  • 1
@mat0707: no tak średnio bym powiedział. nie czekam, wolalbym zeby sie hulalo jak w poprzednich latach. Mialem duzo lepsze zarobki dzieki temu. Ale z dwojga złwgo lepiej że jestem przygotowany i przezornie się nie zerowałem
  • Odpowiedz
  • 2
@Piotrrulla: od najlatwiejszego dla odbiorcy - Finanse bardzo osobiste Marcina Iwucia, subiektywnie o finansach Macieja Samcika,, bogaty men (brak info kto prowadzi - trader21?) ale tu w ostatnim przypadku z duza doza krytycyzmu dla informacji tamze, puls biznesu (platny).
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: u mnie na osiedlu deweloperskim kupowałem jako 3, w ciągu 2 miesięcy poszło chyba z 6 domów, ludzie kręcą się non stop. Aha, no i nie jest to Wawa

Spadki będą, ale w pierdziszewie dolnym

Zanim gruby schudnie, to chudy zdechnie. Recesja będzie, ale nieruchy się obronią.

A jeśli nie mam racji, to kupię mieszkanie pod studentów po krachu
  • Odpowiedz
  • 0
@websterpl1: ale ja nie pisze wylacznie o nieruchach, chociaz one tez. Dla mnie z jednej strony bomba, bo sie buduje. Wiec wszyscy wykonawcy beda wokol mnie tanczyc jak im zagram. Ale z drugiej strony moj maly biznes tez dostaje w dupe. Ja sie w nieruchomosci w Polsce nie bawie. Moze kupie jak bede mial dziecko to jakas kawalerke, max dwa pokoje w centrum Warszawy. Ale zdecydowanie wole inwestowac w rozwoj
  • Odpowiedz
Pojawiały się tutaj wpisy zachęcające do wydawania wszystkich złotówek na bieżąco „dopóki są coś warte”.


@PanieAreczku: No ale gdzie widzisz problem?
Wydane na coś.
Jak ktoś straci pracę ewentualnie może to coś sprzedać.
Zajebisty rower, telewizor OLED, fajne auto, działka, mieszkanie itp - jak ktoś to kupił żeby walczyć z inflacją z niewielką stratą sprzeda a może nawet z zyskiem.
  • Odpowiedz
  • 2
@masz_fajne_donice: no tak, bo w kryzysie jak ludzie traca prace, to pierwsze co robia to kupuja nowy telewizor i konsole do #neet zeby sobie w chacie posiedziec xD jedni bezrobotni beda sprzedawac innym bezrobotnym, albo tym ktorym sie dupa zapali widzac co sie dzieje wokol. Sprzedaje aktualnie samochod 4 letni za ok.100k. Nie liczac handlarza z oferta -30%, zero odzewu. Auto w stanie idealnym, w cenie zblizonej do
  • Odpowiedz
no tak, bo w kryzysie jak ludzie traca prace, to pierwsze co robia to kupuja nowy telewizor i konsole do #neet zeby sobie w chacie posiedziec


@PanieAreczku: A co ty myślisz że 90% ludzi pracę straci?
Kilka procent straci jak ten twój kryzys przyjdzie a reszta będzie sobie normalnie żyć i dalej konsumować.

Sprzedane samochod 4 letni
  • Odpowiedz