Wpis z mikrobloga

@janek_kloss ktoś kto napisał ten post nie ma pojęcia o różnorodności etnicznej tego kraju, przecież ma oko widać, że część piłkarzy ma pochodzenie od tubylczych indian, a nie tylko europejskich emigrantów.
  • Odpowiedz
tubylczych indian


@19karol90: Dla chorych psychicznie nie są wystarczająco kolorowo różnorodni, ba ja nie są czarni to... No jacy mogą być
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
Dla chorych psychicznie nie są wystarczająco kolorowo różnorodni, ba ja nie są czarni to... No jacy mogą być

( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@Jofiel: Byś przeczytał artykuł to byś wiedział, że tytuł nie jest zarzutem jakiś ugrupowań, tylko pytaniem, jakie może zadać widz mistrzostw widząc jak wyglądają reprezentanci sąsiednich krajów, a jak reprezentanci Argentyny...
  • Odpowiedz
@19karol90:

ktoś kto napisał ten post nie ma pojęcia o różnorodności etnicznej tego kraju, przecież ma oko widać, że część piłkarzy ma pochodzenie od tubylczych indian, a nie tylko europejskich emigrantów.


autorem tego postu jest argentyńska partia polityczna, która na dodatek wygrała ostatnio w prawyborach
  • Odpowiedz
@janek_kloss: w odróżnieniu do was ja ten artykuł przeczytałem. Bardzo ciekawe streszczenie "wybielania" argentyny w sposób kulturowy i prawny. Np. dowiedziałem się, że "W rzeczywistości, były prezydent Sarmiento zauważył pod koniec 19 wieku: "Za dwadzieścia lat będzie konieczne podróżowanie do Brazylii, aby zobaczyć czarnych". Wiedział, że czarni Argentyńczycy istnieją, ale zasugerował, że kraj nie uzna ich długo. Krajobraz Argentyny wkrótce się zmienił, ponieważ 4 miliony europejskich imigrantów odpowiedziało na wezwanie rządu
  • Odpowiedz
@19karol90: w reprezentacjach krajów Ameryki południowej raczej nie znajdziesz nikogo z korzeniami w Afryce, te wszystkie neymary, caicedy, valencie tez maja raczej rdzenne geny
  • Odpowiedz