Wpis z mikrobloga

@Katiee: mniejsza awaryjność? Jeśli dbasz o samochód i go serwisujesz to nawet 20 letni cię nie zawiedzie, przynajmniej mnie nigdy nie zawiódł. Jak kto woli, ja w życiu nie zamienił bym mojego żęcha na taką np. Dacie czy fiata, bo komfort jazdy takim samochodem jest porównywalny do jazdy taczką. Więcej bajerów, no ok, ale ile z nich tak naprawdę używasz w codziennej jeździe, co kto lubi.
  • Odpowiedz
@Wraczek: autostrady, ekspresówki, nawet na odcinkowym na moście Poniatowskiego i w tunelu POW używam. Szczerze mówiąc każdy wyjazd poza Wawę to użycie tempomatu. Wiadomo, ze nie przez 50 km ciurkiem, ale zapinanie stałej prędkości nawet na krótkich odcinkach pomaga rozluźnić nogę i w dalszej trasie daje odczuwalną ulgę.
  • Odpowiedz
@Wraczek: wszędzie. Odpalasz aktywny tempomat i jedziesz czy to po autostradzie czy w mieście w korku. Oczywiście zależy jak bardzo jest zaawansowany.

@Katiee: jaki tempomat masz na myśli? Potrafiący utrzymywać tylko stałą prędkość czy jednak piszesz o aktywnym, który utrzymuje prędkość i odległość do poprzedzającego pojazdu?
  • Odpowiedz
@Karbon315: faktycznie zapomniałam o tempomacie aktywnym, ale jednak nie spodziewałabym się takiego w tej toyocie. Miałam ofc na myśłi zwykły tempomat.
  • Odpowiedz
@Karbon315: Nawet zwykły tempomat utrzymujący prędkość t w trasach zbawienie. Mam taki w służbowej Octavii, zdarzyło mi się odcinek 150km po Sce i autostradzie pokonać na samym włączaniu i załączniku tempomatu. Bez użycia gazu czy hamulca, ale to był mały ruch no i przewidywalna jazda reszty uczestników ruchu.

Aktywny w Toyocie - to trzeba się trochę przyzwyczaić, na jednej trasie Toyota tylko #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
@mile5: Zawsze mnie strasznie zastanawiało kto kupuje takie auta i dla czego... Mógłbyś coś o sobie powiedzieć? Np. ile mniej więcej masz lat, ile robisz km rocznie i czy głównie trasy czy miasto? No i co skłoniło Cię do takiej Toyoty?
  • Odpowiedz
@mile5: bo u nas jest przeświadczenie starych ludzi, że automaty to lipa, psują się, są kiepskie. A to wszystko przez te stare automaty np. 4 biegowe. Teraz jest zupełnie co innego.
  • Odpowiedz