Wpis z mikrobloga

Przestałem grać w #gry jakoś w okolicach 2007 - ostatnią grą w jaką sporo grałem były chyba Hirołsy 5. Potem jedynie sporadyczne "pykania" w retro tytuły, nie częściej niż kilka razy do roku.
Chyba dopadł mnie kryzys wieku średniego, bo kupiłem sobie Evercade z pełną biblioteką gier, za jedyne 4200zł. Mam nadzieję, że odpalę więcej niż raz ( ͡° ͜ʖ ͡°). W sumie #nintendoswitch kupione 2 lata temu też kurzy się w szafie, po tym jak odkryłem, że gier z mojego dzieciństwa nie da się kupić na własność a jedynie użytkować je w modelu subskrypcyjnym, czego po prostu nienawidzę.

Pytanie do innych dziadersów w moim wieku - opłaca się w ogóle inwestować we współczesne gry czy "dług technologiczny" jest już za duży? Noszę się z zakupem #ps5 - w najgorszym wypadku będę miał drugi odtwarzacz Blu-Ray.
RandomOldboy - Przestałem grać w #gry jakoś w okolicach 2007 - ostatnią grą w jaką sp...

źródło: 20230818_170044

Pobierz
  • 7
@RandomOldboy: Wszystko zależy czy masz odpowiednia ilość wolnego czasu i odpowiednią chęć do poznawania nowych tytułów. Według mnie warto mam 34 lata i raczej gram mało, też mam Nintendo które się kurzy ale swojego czasu sporo grałem w AC czy <Mario Odesey i trochę w Zelde. PS4 też stoi i się kurzy ale sporo grałem w Persone 5 i jeszcze kilka gierek, mam jeszcze SteamDecka ale go to ultra rzadko używam
@RandomOldboy Pod koniec czerwca kupiłem switcha z podobną myślą o grach retro, ale również nie siadło. Więc nakupowałem indyków i gier od big N, bo tutaj sprawdza się całkiem dobrze. Teraz kurzy się PS5. Czekam na BG3 na ps5 i Starfielda. Jeżeli rozważasz zakup ps5, to warto zaryzykować (stać Cię) Poleciłbym XSX, ale jeżeli nie trawisz gier w abonamencie, to nie ma sensu czego tu szukać.
@glos_zenady: sporo kupiłem na RTVEUROAGD - pewnie większość z listy jest dostępne nadal, starsze jednak musiałem sprowadzać z UK.

@vulcanitu: a dlaczego? Mam kolekcję, fajnie wygląda na półce. Nie jest to dla mnie jakiś duży wydatek, a zwyczajnie lubię kolekcjonować rzeczy. Lepiej nie będę mówił ile zdarza mi się wydać na inne bzdury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Fox7er: niestety, mam już myślenie boomera ( ͡