Wpis z mikrobloga

Polacy załadowani po kule w bezpieczne kredyty hipoteczne, więc teraz przydałoby się zorganizować wakacje od tych kredytów na kolejny okres ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak to się kręci w tym kraju z papieru.

#nieruchomosci
  • 18
  • Odpowiedz
  • 134
@majkel88: ja jestem frajerem, wraz z poczatkiem wojny splacilem caly kredyt na mieszkanie. Oszczedzalem hajs , zeby kupic dzialke, a teraz nie kupie bo ceny #!$%@? w kosmos. Moglem nie splacac, brac wakacje i kupowac dzialke
  • Odpowiedz
  • 234
@peszek_leszek: frajerem w takim sensie, ze Panstwo ratuje idiotow, ktorzy brali kredyt po same bile. Ja bralem ostroznie i splacilem liczac , ze stopy wyjebia w kosmos(bo powinny) - nie przewidzialem tylko polityki proinflacyjnej. Myslalem, ze w narodzie , ktory mial hiperinflacje jest duch walki z inflacja
  • Odpowiedz
@Kunszt coś dziwnego, nadpłata kredytu w sumie powinna ci dać spory zysk względem spłacania zgodnie z harmonogramem, działki chyba k tyle nie wzrosły.
chyba że tej nadpłaty to zrobiłeś jakąś symboliczną kwotę i nie wpłynęła ona na na koszt kredytu.
  • Odpowiedz
@Kunszt Stopy już nie muszą rosnąć, bo została ograniczona akcja kredytowa, przed kredytem 2% oczywiście, a o to chodziło.
@Jasper666 PiS to mocno niszczy, ale jak KO dojdzie do władzy to da radę wyprostować.
  • Odpowiedz
@Kunszt: to ewentualnie poszukaj trochę dalej, pod Wrocławiem ostatnio sprzedawali działki po 160k brutto za 10-12 arów to za 300k by ci wystarczyło na 20 arów. Chyba że celujesz w centrum miast wojewódzkich to wtedy lepiej kredytuj sie już teraz bo będzie tylko drożej
  • Odpowiedz
@Kunszt: naród nie rozumie hiperinflacji. Naród rozumie brak/bardzo drogi chleb/kiełbasę i głosowanie. Dopóki do takiego etapu cenowego nie dojdziemy nikt nie będzie krzyczał o walce z inflacja ;)
  • Odpowiedz
ja jestem frajerem, wraz z poczatkiem wojny splacilem caly kredyt na mieszkanie. Oszczedzalem hajs , zeby kupic dzialke, a teraz nie kupie bo ceny #!$%@? w kosmos. Moglem nie splacac, brac wakacje i kupowac dzialke


@Kunszt: Trochę jesteś, oczywiście raty wzrosły sporo i warto było nadpłacać jak się dało, ale mogłeś kupić działkę a z reszty nadpłacić... Ja 5 temu kupowałem dom i akurat była działka obok na sprzedaż (przetarg przez
  • Odpowiedz
  • 3
@majkel88 zysk banków za 1 półrocze tego roku to przeszło 15 mld. tyle co za caly rok w najlepszych czasach. nie ma co się ich żałować, nie zbiednieją.
  • Odpowiedz
@Kunszt: same story here, skromne mieszkanie, kredyt już spłacony i zaczynam oszczędzać na następne. Okazuje się że wszystko źle zrobiłem, trzeba było nie spłacać tamtej hipoteki i jaknajszybciej rezerwować kolejne mieszkanie. Byłaby szansa nawet ogarnąć całość za gotówkę a teraz w jeden rok ceny mi uciekły o kolejne 150k
  • Odpowiedz