Wpis z mikrobloga

Mieszkanie na pietrze 3/3 od dewelopera. Dach skos, od 2.5m do 3.7m.
Patrząc od dołu stropodach będzie składał się z:

1. tynku gipsowego,
2. stropu Rektor
3. Folii paroizolacyjnej (jeśli będzie tego wymagał wybrany ostatecznie system)
4. styropianu lub wełny min. gr. ok. 25cm (w zależności od lambdy wybranego rodzaju ocieplenia grubość może się różnić)
5. podkonstrukcji pod blachę
6. Folii paroprzepuszczalnej
7. deskowania pełnego
8. blachy

Deweloper zapewnia, że dach będzie na tyle dobrze izolowany, że upał nie powinien być problemem.
Teraz pytanie, czy obawiać się ponadprzeciętnego upału w tym mieszkaniu ?

Dużo ludzi mnie straszy i namawia na klimatyzacje mówiąc że to poddasze i będzie tragedia latem. Mam wysoką tolerancje na ciepło, wole się 2 razy spocić niż raz zmarnąć, jednak noce w temperaturze 25-28stopni mogą być męczące.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 17
Deweloper zapewnia, że dach będzie na tyle dobrze izolowany, że upał nie powinien być problemem


@DaxterPoker: to Ci powiem, że ten deweloper #!$%@? głupoty.... ja mam dach odizolowany pianą 25 cm i jeszcze do tego strop poziomy, który oddziela nieużytkowe poddasze od pokoi jest wyłożony wełną mineralną 2x7,5 cm na zakładkę i powiem szczerze, że sam będę zakładał klimę bo jak jest w okolicach 30 stopni na dworze to na piętrze
@DaxterPoker będzie gorąco w #!$%@? i raczej nie od nagrzewającego się dachu bo ten będzie dobrze izolowany, tylko dlatego że ciepło w budynku kumuluje się w najwyższych partiach i tak każde piętro wyżej od parteru przekłada się na te pół stopnia czy stopień wyższą temp. oczywiście w zależności od konstrukcji budynku, izolacji stropów etc.
@DaxterPoker: Ciepło zaczyna się już robić w okolicach maja, jak lubisz temp. 23-24 to pewnie nie będzie Ci przeszkadzało. Niestety lipiec sierpień nawet jak na dworze będziesz miał 22 stopnie to na poddaszu będzie kilka stopni więcej i nie wywietrzysz od razu. Także nawet jak nie ma słońca to chłodzisz się klimą. Dla przykładu ostatnio było w nocy 18 stopni, a po upałach na poddaszu przy otwartych oknach z przeciągiem temperatura
@DaxterPoker: Jak masz możliwość montażu klimatyzacji to bierz bez wahania. Tu nie chodzi tylko o chłodzenie bo one teraz potrafią też grzać czy oczyszczać powietrze( w ograniczonym zakresie ale niektóre firmy mają ciekawe patenty jak Panasonic). Nie wiadomo też jak będzie się klimat zmieniał- może upałów będzie za 10 lat więcej jak nas straszą. No i co to za apartament bez klimatyzacji, coś jak limuzyna bez klimatyzacji.