Wpis z mikrobloga

Szanse na to że potomstwo odziedziczy inteligencję (IQ) po matce wynoszą 75%, a po ojcu 25% (przy czym chłopiec zawsze dziedziczy IQ po matce, nigdy po ojcu). Dzieje się tak ponieważ odpowiada za to chromosom X. Kobiety drogą ewolucji podświadomie nie wykształciły pociągu do inteligentnych mężczyzn (w tym przypadku partnerów seksualnych - dawców nasienia), ponieważ ma to małe znaczenie dla ich potomstwa. Mężczyzna o wysokim IQ może co najwyżej użyć swojej inteligencji by zdobyć kobietę, ale pokazywanie swojej inteligencji i mądrości nie wzbudzi u kobiety pożądania. Tak działa biologia.

#przegryw #blackpill
  • 49
@JasonLuv: nie wiem, nie wiem, po pierwsze trochę piszesz, że iq jest całkowicie dziedziczone, a po durgie, że wiemy przez które geny, po trzecie natomiast, zakładasz, że cały system jest na tyle prosty żeby zmieścił się na jednym chromosomie. (Całą teorię rozwalają rzeczy takie jak na przykład częściowa aktywacja genu recesywnego, której mimo wszystko całkiem byśmy się spodziewali) OP po prostu robi z blackpillów wariatów w tym poście.
@antoni-lesniewski: iq jest calkowicie dziedziczne i to jak sie ono rozwinie mam na mysli ze jesli rodzice maja okolo 100 iq( zakladajac ze tyle mogli najwiecej wyksztalcic w sobie) to dziecko chocby bylo najlepiej ksztalcone w dziecinstwie to moglo by osiagnac tylko to jaki ma potencjal genetyczny. czyli inteligencja zawsze jest w genach ale rodzic nie zawsze musi miec ja wysoka a by miec dobre predyspozycje do wysokiej inteligencji (rodzic w
iq jest calkowicie dziedziczne i to jak sie ono rozwinie mam na mysli ze jesli rodzice maja okolo 100 iq( zakladajac ze tyle mogli najwiecej wyksztalcic w sobie) to dziecko chocby bylo najlepiej ksztalcone w dziecinstwie to moglo by osiagnac tylko to jaki ma potencjal genetyczny.


@der_wolf:

No doświadczenia tego nie potwierdzają. Złaszcza w przypadku jednostek wybitnych. Pary ludzi wybitnie inteligentnych najczęściej nie płodzą równie inteligentnych dzieci.

Gdzieś w dziedziczeniu się
@JasonLuv: bullshit, badania na rozdzielonych blizniakach jednojajowych pokazywały znaczną różnice w IQ w zależnosci o tego gdzie dziecko się rozwijało.

Poza tym genetyka jest chyba trochę bardziej skomplikowana, żeby mówić chromosom X to, chromoson Y tamto, a potem jeszcze z tego wyciągać wnioski w sferze psychologii/socjologii prokreacji xD

Kolejna bzdura to skupianie sie na atawizmach czy ewolucjonizmach. To podstawowe poglądy piewców chłopskiego myślenia
  • 0
@quizonmyfac "Kolejna bzdura to skupianie sie na atawizmach czy ewolucjonizmach. To podstawowe poglądy piewców chłopskiego myślenia"

ustaw w opisie na tinderze "IQ 160", ja ustawię "205cm, 205mm", zobaczymy kto ma rację